وزارت خارجه‌ی پاکستان: سه مهاجم حمله‌ی ماه گذشته در بلوچستان شهروندان افغانستان بوده‌اند

وزارت امور خارجه‌ی پاکستان می‌گوید که سه مهاجم حمله ماه گذشته در منطقه‌ی «ژوب» ایالت بلوچستان این کشور، از ولایت‌ قندهار افغانستان بوده‌اند.

روزنامه دان امروز (پنج‌شنبه، ۱۲ اسد) به نقل از بیانیه‌ی سخن‌گوی وزارت خارجه‌ی پاکستان نوشته است که از سفارت طالبان در اسلام‌آباد خواسته شده که اجساد این «تروریستان» را تحویل بگیرد.

در دوازدهم ماه جولای مهاجمان مسلح به یک ایست بازرسی نیروهای امینتی پاکستان در منطقه‌ی «ژوب» ایالت بلوچستان حمله کردند و با نیروهای امنیتی آن کشور درگیر شدند.

در این درگیری نُه نیروی امنیتی پاکستان و پنج مهاجم کشته شدند که اکنون وزارت‌ خارجه‌ی پاکستان می‌گوید سه نفر از مهاجمان شهروندان افغانستان و از ولایت‌ قندهار بوده‌اند.

بر اساس گزارش روزنامه دان، وزارت امور خارجه‌ی پاکستان «ادامه‌ی دخالت شهروندان افغانستان در فعالیت‌های تروریستی در پاکستان و استفاده تروریستان از خاک افغانستان علیه پاکستان را نگران‌کننده دانسته و محکوم کرده است».

اما ذبیح‌الله مجاهد، سخن‌گوی عمومی طالبان امروز با نشر اعلامیه‌‌ای در توییتر ادعای مقامات پاکستان را «بی‌اساس» دانسته و رد کرده است.

سخن‌گوی طالبان گفته است این گروه «به هیچ کسی اجازه نمی‌دهد که از خاک افغانستان بر خلاف کدام کشور دیگری استفاده کند».

آقای مجاهد از مقامات پاکستانی خواسته است که نگرانی‌های امنیتی خود را به‌صورت مستقیم با طالبان در میان بگذارند، «نه این‌که در رسانه‌ها ادعای بی‌فایده‌ای صورت گیرد و ذهنیت عامه را مغشوش سازد».

او گفته است که این ادعاها به نفع هر دو کشور و ملت نیست.

پس از حملات مسلحانه اخیر در پاکستان، مقامات آن کشور به صورت گسترده از طالبان انتقاد کرده‌اند و از این گروه خواسته‌اند که به تعهدات خود مبنی بر عدم استفاده از خاک افغانستان توسط تروریستان پابند باشند.

دیدگاه‌های شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *