رادیو و تلویزیون «همیشه‌بهار» در ننگرهار دوباره اجازه‌ی فعالیت پیدا کرد

مرکز خبرنگاران افغانستان می‌گوید که رادیو و تلویزیون همیشه‌بهار در جلال‌‌آباد که سه هفته پیش به دستور اداره‌ی محلی طالبان در ننگرهار بسته شده بود، دوباره اجازه‌ی فعالیت پیدا کرده است.

اتل‌ استانکزی، مدیرمسئول رادیو و تلویزیون همیشه‌بهار به مرکز خبرنگاران افغانستان گفته است که مهرولاک دروازه‌ی این رسانه عصر امروز (یک‌شنبه، ۲۹ اسد) برداشته شده است.

صدیق‌الله قریشی بدلون، آمر اطلاعات ریاست اطلاعات و فرهنگ طالبان در ننگرهار ضمن اعلام رفع محدودیت اعمال‌شده بر رادیو و تلویزیون همیشه‌بهار گفته است که این رسانه به‌گونه‌ی موقت به‌دلیل «برخی تخطی‌ها»ی رسانه‌ای بسته شده بود.

دفتر رادیو و تلویزیون همیشه‌بهار به‌تاریخ دهم اسد توسط طالبان بسته شد. یک روز پیش از این تاریخ، یک کارگاه آموزش خبرنگاری این شبکه بسته شده بود. دلیل بستن این کارگاه حضور دختران گفته می‌شد.

مرکز خبرنگاران افغانستان با استقبال از بازگشایی رادیو و تلویزیون همیشه‌بهار، از مسئولان محلی طالبان خواسته است که به آزادی فعالیت رسانه‌ها مطابق با قانون رسانه‌های همگانی احترام بگذارند.

طالبان اخیرا چندین خبرنگار را نیز در برخی از ولایت‌ها بازداشت کرده‌اند. گفته می‌شود که اکنون دو خبرنگار در ننگرهار، یک خبرنگار در پکتیا، یک خبرنگار در قندوز، دو خبرنگار در قندهار و یک خبرنگار در غزنی در بند هستند. این افراد به‌تازگی بازداشت شده‌اند.