دو خبرنگار در حمله‌ی راکتی در مرز اسرائیل و لبنان کشته شدند

خبرگزاری المیادین لبنان اعلام کرده است که در یک حمله‌ی راکتی در نزدیکی مرز آن کشور با اسرائیل، سه نفر، به‌شمول دو خبرنگارش کشته شده‌اند.

این خبرگزاری گزارش داده است که این حمله قبل‌ازظهر امروز (سه‌شنبه، ۳۰ عقرب) به وقت محلی در شهر «طیرحرفا» انجام شده و در آن فرح عمر، خبرنگار و ربیع المعماری، تصویربردارش کشته شده‌اند.

خبرگزاری المیادین اسرائیل را متهم کرده است که «عمدا» این خبرنگاران را هدف قرار داده است.

این خبرگزاری لبنانی گفته‌ است که آنان پس از آن‌که در ساعت ۱۰:۰۰ صبح به وقت محلی، گزارش زنده در مورد آخرین بمباران‌های اسرائیل به جنوب لبنان را به پایان رساندند، هدف قرار گرفته‌اند.

این خبرگزاری ادعا کرده است که یک هواپیمای جنگی اسرائیل دو راکت را به محلی که این خبرنگاران قرار داشتند، پرتاب کرده است.

ارتش اسرائیل تا اکنون در مورد این حمله و ادعای هدف قراردادن این خبرنگاران اظهار نظر نکرده‌ است.

از زمان آغاز حمله بین اسرائیل و حماس در هفتم اکتوبر، گروه «حزب‌الله لبنان» نیز بر بخش‌های از اسرائیل حملات راکتی انجام داده است و از آن طرف، اسرائیل در پاسخ به این حملات، مناطقی در جنوب لبنان را بمباران کرده است.

پیش از این نیز گزارش‌های منتشر شده که در حملات اسرائیل به جنوب لبنان، خبرنگاران کشته شده‌اند.

در ۱۳ اکتوبر سال جاری میلادی گزارش شد که در حمله‌ی ارتش اسرائیل به جنوب لبنان یک خبرنگار رویترز کشته و شش خبرنگار دیگر زخمی شده‌اند.

گزارشگران بدون مرز اعلام کرده است که یافته‌های این نهاد نشان می‌دهد که حمله به این خبرنگاران با «هدف‌گیری دقیق» و از سمت مرز اسرائیل انجام شده است.

در آن زمان، عصام عبدالله، خبرنگار رویترز و شش خبرنگار دیگر زمانی هدف قرار گرفتند که در حال پوشش درگیری بین نیروهای اسرائیل و نیروهای حزب‌الله لبنان در منطقه‌ی «آلما الشعب» در جنوب آن کشور و نزدیک مرز اسرائیل بودند.