Photo courtesy: Hanif Samoon

انتخابات پاکستان؛ امریکا، بریتانیا و اتحادیه اروپا خواستار تحقیق در مورد «بی‌نظمی» در روند رأی‌گیری شدند

ایالات متحده امریکا، بریتانیا و اتحادیه اروپا با نشر اعلامیه‌های جداگانه، خواستار تحقیق در مورد «بی‌نظمی‌ها» در روند رأی‌گیری در انتخابات پاکستان شده‌اند.

به گزارش رویترز، آنان در اعلامیه‌هایی که دیروز (جمعه، ۲۰ دلو) منتشر کرده‌اند، ادعاها در مورد مداخله در روند رأی‌گیری، قطع اینترنت و محدودیت بر آزادی بیان در روز انتخابات پاکستان را نگران‌کننده خوانده‌اند.

در گزارش این رسانه آمده است که شماری از نمایندگان کنگره‌ی امریکا نیز ارتش پاکستان را به «دخالت» و «تقلب» در انتخابات این کشور متهم کرده‌اند.

آنان از وزارت خارجه‌ی امریکا خواسته‌اند که پیش از تکمیل شدن تحقیقات در مورد اتهامات تقلب و دخالت در انتخابات پاکستان، برنده‌ی این انتخابات را به رسمیت نشناسند.

انتخابات سراسری پاکستان دو روز پیش برگزار شد، اما هنوز نتایج نهایی آن اعلام نشده و روند شمارش آرا ادامه دارد.

با این حال، نواز شریف، رهبر حزب مسلم‌لیگ و عمران خان، رهبر حزب تحریک انصاف پاکستان هردو در این انتخابات اعلام پیروزی کرده‌اند و ادعا می‌کنند که اکثریت کرسی‌های پارلمان این کشور را بدست آورده‌اند.

بر اساس گزارش رسانه‌های پاکستانی، آمارهای ابتدایی که تا اکنون از سوی کمیسیون انتخابات پاکستان منتشر شده، نشان می‌دهد که نامزدان مستقل مورد حمایت عمران خان پیشتاز هستند و ۹۸ کرسی پارلمان این کشور را بدست آورده‌اند.

بر اساس این گزارش‌ها، نمایندگان حزب مسلم لیگ نواز شریف نیز با بدست آوردن ۶۹ کرسی، در جایگاه دوم قرار دارند.