دختر نواز شریف
@pmln_org

انتخابات پاکستان؛ مریم نواز، دختر نوازشریف وزیر ارشد ایالت پنجاب شد

رسانه‌های پاکستانی گزارش داده‌اند که مریم نواز، دختر نواز شریف، رهبر حزب مسلم‌لیگ، به‌عنوان وزیر ارشد ایالت پنجاب این کشور انتخاب شده است.

به گزارش روزنامه دان، خانم نواز امروز (دوشنبه، ۷ حوت) در مراسمی با حضور پدرش، سوگند یاد کرده است.

بر اساس گزارش این رسانه، او در این مراسم تأمین امنیت برای زنان و جلوگیری از آزار و اذیت آنان را اولویت اول خود دانسته است.

او با تأکید بر ایجاد خط تماس ویژه برای کمک به زنان، گفته است که «آزار و اذیت زنان، خط قرمز مریم نواز است».

مریم نواز اولین زنی است که به‌عنوان وزیر ارشد ایالت پنجاب، پرجمعیت‌ترین ایالت پاکستان انتخاب می‌شود.

پیش از این پدر او نواز شریف و کاکایش شهبازشریف نیز در این سمت کار کرده‌اند.

اعضای حزب تحریک انصاف پاکستان به رهبری عمران، به انتخاب مریم نواز شریف به عنوان وزیر ارشد پنجاب اعتراض کرده‌اند و ادعا دارند که او با تقلب به این مقام رسیده است.

درعین حال، روزنامه دان گزارش داده است که وزیر ارشد ایالت سند پاکستان، از میان اعضای حزب مردم پاکستان انتخاب شده است.

بر اساس گزارش این رسانه، مراد علی‌شاه، عضو حزب مردم پاکستان در مجلس ایالتی با بدست آوردن ۱۱۲ رای از ۱۴۸ رای، برای سومین‌بار به عنوان وزیر ارشد سند انتخاب شده است.

انتخابات سراسری پاکستان در هشتم ماه جاری میلادی برگزار شد و هیچ حزبی نتوانست اکثریت را برای تشکیل دولت و تعیین نخست‌وزیر آینده بدست آورد‌.

در این انتخابات نامزدان مستقل که اکثر آ‌ن‌ها مورد عمران خان، رهبر زندانی حزب تحریک انصاف بودند، بیشترین کرسی‌های مجلس پاکستان را بدست آوردند.

حزب مسلم‌لیگ در این انتخابات ۷۹ کرسی و حزب مردم ۵۴ کرسی پارلمان را بدست آورده‌اند و هردو‌ حزب برای تشکیل دولت آینده پاکستان، ائتلاف کرده‌اند.

حزب مردم پاکستان اعلام کرده است که از نامزد حزب مسلم‌لیگ برای پست نخست‌وزیری حمایت می‌کند و نوازشریف نیز برادرش شهبازشریف را برای احراز این پست معرفی کرده است‌.

دیدگاه‌های شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *