68 طالب در عملیات نصرت در غزنی کشته شده‌اند

اطلاعات روز: وزارت دفاع ملی اعلام کرد، در عملیات نصرت در ولایت غزنی 68 هراس‌افگن کشته و 31 تن دیگر آنان زخمی شده‌اند. در خبرنامه‌ی ارسالی دفتر رسانه‌های این وزارت به روزنامه‌ی اطلاعات روز آمده است، در این عملیات 2 افسر اردوی ملی کشته و 18 تن دیگر آنان زخمی شده‌اند.

عملیات ارتش زیر نام نصرت به تاریخ 3 حمل سال روان به منظور پاک‌ساری شورشیان طالب در مربوطات‌ ولسوالی‌های اندر، ده‌یک و واغظ ولایت غزنی راه‌اندازی شد. این عملیات تا هنوز ادامه دارد و بر اساس معلومات وزارت دفاع، نیروهای امنیتی در این عملیات ضربات سنگینی را بر دشمن وارد کرده‌اند.

بر اساس خبرنامه‌ی این وزارت، در این عملیات 180 حلقه ماین کشف و خنثا شده‌اند. مقدار هنگفت سلاح و مهمات جنگی طالبان نیز در این عملیات به دست نیروهای امنیتی آمده‌اند. در خبرنامه‌ی وزارت دفاع آمده است، نیروهای امینتی در این عملیات یک عراده موتر و 12 عراده موتورسایکل شورشیان را نیز تخریب کرده‌اند.

بر اساس این خبرنامه، در این عملیات تلفات ملکی‌ای گزارش نشده و خبر 70 نفر تلفات ملکی درست نیست. غزنی در مرکز در شرق کشور از ولایت‌های ناامن است که شورشیان طالب در مرکز و برخی از ولسوالی‌های این ولایت فعالیت دارند. گفته می‌شود طالبان در برخی از شاهراه‌های ولسوالی‌های این ولایت به طور آزاد گشت‌و‌گذار می‌کنند.