کرزی: زلمی‌رسول یکی از کاندیدان برجسته‌ی انتخابات ریاست جمهوری است

اطلاعات روز: حامدکرزی، رییس جمهور کشور در دیدارش با ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه، زلمی ‌رسول را یکی از کاندیدان انتخابات سال آینده عنوان کرد. حامد کرزی گفت: «افغانستان در ۷-۸ ماه آینده شاهد برگزاری انتخابات خواهد بود و من مطمئن هستم که رییس جمهوری جدید نیز از روابط روسیه و افغانستان حمایت خواهد کرد. ما دو سه نامزد داریم که یکی از آن‌ها این‌جا با ما است».

حامد کرزی در حالی خبر نامزدی زلمی ‌رسول را اعلام کرد که قبل از این رسانه‌ها از نامزدی او خبر داده بودند. برای اولین‌بار روزنامه‌ی اطلاعات روز به تاریخ بیست و ششم اسد‌ سال روان از زلمی ‌رسول به عنوان نامزد تیم حکومت یادآوری کرده بود. درحالی که شایعاتی وجود داشت که حامد کرزی از عطا محمد نور خواسته که از نامزدی استاد سیاف در انتخابات آینده حمایت کند؛ اما منابع اطلاعاتی از ارگ ریاست جمهوری با تماس به روزنامه‌ی اطلاعات روز گفته بودند که این اطلاعات نادرست است و تیمی‌ که در درون حکومت شکل گرفته، در نهایت از نامزدی زلمی ‌رسول حمایت خواهند کرد و زلمی ‌رسول نامزد این تیم خواهد بود.

این در حالی است که شایعاتی وجود دارد که حامد کرزی از عطا محمد نور و محمد محقق نیز دعوت کرده تا به عنوان معاونان آقای رسول‌ در انتخابات اشتراک کنند. اما آقای محقق و عطا محمد نور، پذیریش این درخواست را منوط به تصمیم اتحاد انتخاباتی دانسته و از قبول آن ابا ورزیده‌اند.

هم‌چنان یک منبع از ارگ ریاست جمهوری که نخواست نامش فاش شود به روزنامه‌ی اطلاعات روز گفت: «امروز رییس جمهور با شماری از چهره‌های اتحاد انتخاباتی در ارگ ریاست جمهوری نشست دارد و قرار است با این چهره‌ها بر سر نامزدی زلمی ‌رسول بحث و گفت‌وگو نمایند و بر سر معاونان زلمی ‌رسول به توافق برسند».

این منبع با رد توافق زلمی ‌رسول و صادق مدبر بر سر پست معاونت دوم گفت: «هنوز تصمیم نهایی در این مورد گرفته نشده و گفت‌وگوها بر سر یافتن معاونان شایسته با چهره‌های مختلف ادامه دارد. ما امیدوار هستیم که به‌زودی در این مورد به نتایج خوبی دست یابیم و سپس این توافق را اعلام خواهیم کرد. هنوز زود است که بگوییم‌ معاونان زلمی ‌رسول که‌ها خواهند بود».

 

 

دیدگاه‌های شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *