عبدالله: مراکز تمامی تروریستانی ‌که در افغانستان می‌جنگند در پاکستان قرار دارد

اطلاعات روز: عبدالله عبدالله، رییس اجراییه افغانستان می‌گوید مراکز و پایگاه‌های تمامی تروریستانی ‌که در افغانستان می‌جنگند، در خاک پاکستان قرار دارد.
آقای عبدالله دیروز (سه‌شنبه، 10) در دیدار با کارله سلکتووه، وزیر دفاع چک در قصر سپیدار با ابراز این مطلب هم‌چنان گفته است که مردم افغانستان در حال جنگ با گروه‌های تروریستی منطقه‌یی و جهانی هستند و در مبارزه با این گروه‌ها قربانی داده‌اند.
عبدالله سفر وزیر دفاع چک را در شرایط کنونی به کابل، نشان‌دهنده‌ی تعهد این کشور به همکاری با افغانستان عنوان کرده است.
وزیر دفاع چک در این دیدار، ضمن تسلیت به‌خاطر رویدادهای تروریستی اخیر در کابل، گفته آمده است تا تعهد دوام‌دارشان را به حمایت از مردم و دولت افغانستان اعلام کند.
خانم کارله سلکتووه هم‌چنان آمادگی کشورش را برای آموزش خلبان‌های افغانستان اعلام کرده و گفته که جمهوری چک آماده است تا شمار سربازان‌شان را در افغانستان افزایش دهد.
مقام‌های افغانستان همواره پاکستان را متهم به پناه دادن به گروه‌های تروریستی کرده‌اند که در خاک افغانستان می‌جنگند. پاکستان می‌گوید که خود این کشور قربانی تروریسم است و این ادعا را رد کرده است.
اظهارات آقای عبدالله در حالی‌ست که امروز (چهارشنبه، 11 دلو) یک هیأت بلندرتبه‌ی افغانستان به پاکستان رفته است تا اسناد معتبر از دخالت پاکستان در امور افغانستان و حمایت از گروه‌های تروریستی را به مقام‌های این کشور تسلیم کند.