دوشنبه 19 سنبله 1397

برخی از نمایندگان مجلس: پیمان امنیتی با امریکا بازنگری شود

اطلاعات روز: به دنبال درخواست شماری از نمایندگان مجلس، عبدالرووف ابراهیمی، رییس مجلس نمایندگان گفته است نمایندگانی که می‌خواهند پیمان امنیتی با امریکا مورد بازنگری مجدد قرار […]

اطلاعات روز: به دنبال درخواست شماری از نمایندگان مجلس، عبدالرووف ابراهیمی، رییس مجلس نمایندگان گفته است نمایندگانی که می‌خواهند پیمان امنیتی با امریکا مورد بازنگری مجدد قرار گیرد، مراتب قانونی آن را آماده سازند.

آقای ابراهیمی امروز دوشنبه (19 سنبله) در جلسه‌ی عمومی مجلس نمایندگان گفت درصورت درخواست نمایندگان، هیأت اداری کمیسیون اختصاصی را موظف به بازبینی پیمان امنیتی کابل- واشنگتن خواهد کرد.

پیشنهاد بازنگری پیمان امنیتی با امریکا در جلسه امروز مجلس نمایندگان از سوی محی‌الدین مهدی، نماینده‌ی مردم بغلان در مجلس نمایندگان مطرح شد.

آقای مهدی گفت: «موافقتنامه‌ی امنیتی با امریکا نه تنها سبب تقویت و تجهیز نیروهای امنیتی افغانستان نشده بلکه باعث ایجاد دشمنی افغانستان با کشورهای منطقه شده است.»

او علاوه کرد که در حال حاضر کشورهای منطقه برای زیر سوال بردن حضور امریکا در افغانستان در ایجاد ناامنی‌ها در این کشور سهیم شده‌اند.

پیمان امنیتی میان افغانستان و امریکا  هشتم ماه میزان 1393 میان دو کشور امضا شد و در ماه عقرب همین سال از سوی شورای ملی به تصویب رسید.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of