چهارشنبه ۲۱ سنبله ۱۳۹۷

یک دالر امریکایی به ۷۷ افغانی و ۳۰ پول رسید

اطلاعات روز: صرافان سرای شهزاده شهر کابل از افزایش بی‌پیشینه‌ی دالر امریکایی در برابر پول افغانی خبر داده و می‌گویند یک دالر امریکایی امروز در بازارهای کابل […]

اطلاعات روز: صرافان سرای شهزاده شهر کابل از افزایش بی‌پیشینه‌ی دالر امریکایی در برابر پول افغانی خبر داده و می‌گویند یک دالر امریکایی امروز در بازارهای کابل به ۷۷ افغانی و ۳۰ پول به فروش می‌رسد.

مهدی آهنگ، یکی تن از صرافان سرای شهزاده به روزنامه اطلاعات روز گفت که در حال حاضر (ساعت دوازده و نیم) روز چهارشنبه یک دالر امریکایی به ۷۷ افغانی و ۲۰ پول خریده می‌شود و به ۷۷ افغانی و ۳۰ پول به فروش می‌رسد.

نرخ دالر درحالی بالاتر از ۷۷ افغانی رسیده است که صبح امروز بانک مرکزی نرخ تبادله‌ی دالر به افغانی را ۷۵ افغانی و ۵۰ پول اعلام کرده است. همزمان با این بانک مرکزی افغانستان اعلام کرده است که ۳۲ میلیون دالر امریکایی را لیلام کرده است.

سیاست پولی بانک مرکزی افغانستان برای با ثبات نگهداشتن بازار پولی تاکنون توزیع دالر در بازار بوده است اما به نظر می‌رسد این راهکار نتوانسته سیر صعودی نرخ ارزهای خارجی در برابر پول افغانی را متوقف سازد.

معلوماتی که بانک مرکزی افغانستان امروز منتشر کرده نشان می‌دهد که در ماه دسامبر ۲۰۱۶ یک دالر امریکایی ۶۶ افغانی و ۵۰ پول بوده است. اما از آغاز سال جاری میلادی ارزش دالر در برابر پول افغانی سیر صعودی را طی کرده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of