عبدالله به نمایندگان غزنی: در صورت دوام جنگ در جاغوری حملات هوایی صورت می‌گیرد

اطلاعات روز: به دنبال حمله‌ی طالبان بر بخش‌هایی از ولسوالی جاغوری ولایت غزنی، نمایندگان غزنی در شورای ملی و شورای ولایتی با عبدالله عبدالله،‌ رییس اجرایی و محمدمعصوم استانکزی، رییس عمومی امنیت ملی دیدار کردند.

در این دیدار نمایندگان غزنی خواستار رسیدگی فوری و اعزام نیروهای کمکی به ولسوالی جاغوری شده‌اند.

رییس اجراییه و رییس عمومی امنیت ملی وعده داده‌اند که در صورت تداوم جنگ حمایت هوایی تا پایان روز به جاغوری فرستاده می‌شود.

در این دیدار همچنان گفته شده که سلاح و مهمات به جاغوری فرستاده شده و نیروهای کمکی نیز از ولسوالی‌های اطراف به جاغوری فرستاده می‌شود.

این در حالی است که حوالی ساعت سه بامداد طالبان از دو مسیر مختلف بر منطقه‌ی حوتقول، هم‌مرز با ولسوالی گیلان و منطقه‌ی داوود از مسیر دره‌یی موسوم به لرگه حمله کرده‌اند.

به دنبال آن، شاه حسین مرتضوی،‌ معاون سخنگوی ریاست جمهوری امروز چهارشنبه (۱۶ عقرب) به روزنامه اطلاعات روز گفت که دولت ساعت ۳:۰۰ شب گذشته در جریان این حمله قرار گرفت و چرخبال‌های نظامی نیز از سوی مرکز توحید عملیات برای درکنترل‌گرفتن وضعیت به ولسوالی جاغوری فرستاده شده است.

سید غفور‌احمد جاوید، سخنگوی وزارت دفاع نیز به روزنامه اطلاعات روز گفت که گزمه‌ی هوایی ارتش در ولسوالی جاغوری حضور دارد و در حال حاضر وضعیت در کنترل نیروهای دولتی است.

آقای جاوید افزود که نیروهای کمکی نیز در حال حرکت به ولسوالی جاغوری‌اند و آمادگی لازم گرفته شده است.