پنج شنبه ۱۵ قوس ۱۳۹۷

کابینه افغانستان طرح سهمیه‌بندی داوطلبان امتحان کانکور را تایید کرد

اطلاعات روز: کابینه حکومت افغانستان به ریاست رییس جمهور غنی طرحی را تایید کرده است که براساس آن برای شماری از ولایات سهمیه معین در امتحان کانکور […]

اطلاعات روز: کابینه حکومت افغانستان به ریاست رییس جمهور غنی طرحی را تایید کرده است که براساس آن برای شماری از ولایات سهمیه معین در امتحان کانکور در نظر گرفته شده است.
کابینه در جلسه روز چهارشنبه (۱۴ قوس) «طرح بدیل میکانیزم تطبیق و مسوولیت پیشبرد برنامه آمادگی کانکور» را تایید کرده است. در این طرح، سهمیه‌ی معین برای «داوطلبان ولایات کمتر انکشاف‌یافته در رشته‌های مورد نیاز» اختصاص یافته است.
در اعلامیه‌ی ریاست عمومی دفتر مقام عالی ریاست جمهوری آمده است: «براساس این طرح، زون‌ها به اساس رشته‌های مورد نیاز انکشاف متوازن، در هشت زون تقسیم‌بندی شده و سهمیه رشته‌های مورد نیاز به اساس نفوس ولایت مربوط در نظر گرفته شده است.»
در این اعلامیه آمده است که از سهمیه‌های اختصاصی منطقه‌یی، فارغانی مستفید شده می‌توانند که حد اقل سه سال اخیر دوره مکتب را در ولایات مربوط تکمیل کرده باشند.

1
دیدگاه بگذارید

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Nizamuddin Rezahi Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Nizamuddin Rezahi
Guest
Nizamuddin Rezahi

Dear receiver

I have a real life success and thought if we publish it might inspire and change the life of hundreds of people

It is under the title of “From Poverty to Prosperity ‐ The power of intrinsic motivation”, as soon as you respond my message, I’ll send you the two-pager document

Regards
Nizam