جمعه ۱۶ قوس ۱۳۹۷

حمله‌ی طالبان بر ولسوالی قادس بادغیس عقب زده شد

اطلاعات روز: دفتر مطبوعاتی فرماندهی پولیس ولایت بادغیس اعلام کرده است که حمله‌ی گروهی طالبان بر پاسگاه‌های امنیتی ولسوالی قادس این ولایت عقب زده شده است. در […]

اطلاعات روز: دفتر مطبوعاتی فرماندهی پولیس ولایت بادغیس اعلام کرده است که حمله‌ی گروهی طالبان بر پاسگاه‌های امنیتی ولسوالی قادس این ولایت عقب زده شده است.

در اعلامیه‌ی این دفتر که شام پنج‌شنبه (پانزدهم قوس) منتشر شده، آمده است که یک گروه ۵۰۰ نفری طالبان به فرماندهی ملا صالح، ولسوال نام‌نهاد این گروه برای ولسوالی قادس بادغیس بر پاسگاه‌های امنیتی در این ولسوالی حمله کرده بودند که با مقاومت شدید نیروهای امنیتی مواجه شد.

در اعلامیه همچنان گفته شده است که در جریان درگیری میان نیروهای امنیتی و جنگجویان گروه طالبان، پنج نفر از اعضای این گروه به شمول دو فرمانده محلی‌شان کشته و هشت نفر دیگر شان زخمی شده‌اند.

پولیس بادغیس گفته است که طالبان با حمله بر پاسگاه‌های امنیتی در ولسوالی قادس، قصد تصرف این ولسوالی را داشتند که حمله‌ی شان از سوی نیروهای امنیتی عقب زده شده است.

بر اساس اعلامیه، در این درگیری‌ها، یک سرباز پولیس ملی کشته و دو سرباز دیگر زخمی شده‌اند.

وضعیت امنیتی در حال حاضر در کنترل نیروهای دولتی قرار دارد.

گروه طالبان تاکنون در این باره چیزی نگفته است.

این در حالی است که به تاریخ ۱۷ میزان سال جاری نیز حمله‌ی گروهی طالبان بر ولسوالی قادس ولایت بادغیس از سوی نیروهای امنیتی و دفاعی عقب زده شده بود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of