NY Times

در حمله‌ی هوایی در ولسوالی جاغوری «هشت نیروی خیزش مردمی» کشته شدند

اطلاعات روز: منابع محلی در ولایت غزنی می‌گویند که در یک حمله‌ی هوایی در ولسوالی جاغوری این ولایت هشت نفر از نیروهای خیزش مردمی کشته و چهار نفر دیگرشان زخمی شده‌اند.

عارف نوری، سخن‌گوی والی غزنی صبح امروز (سه‌شنبه، 7 حوت) به روزنامه اطلاعات روز گفت که این حمله شب گذشته در نتیجه‌ی «اشتباه در کوردینات» در ساحه‌ی حوتقول ولسوالی جاغوری صورت گرفته است.

آقای نوری گفت که حملات هوایی از مرکز رهبری می‌شود اما معلوم نیست که این حمله از سوی نیروهای خارجی صورت گرفته یا از سوی نیروهای افغان.

در همین حال نصیراحمد فقیری، رییس شورای ولایتی غزنی می‌گوید که این حمله حوالی ساعت 11:00 دوشنبه شب بر دو پاسگاه نیروهای امنیت ملی در ساحه‌ی حوتقول ولسوالی جاغوری صورت گرفته است که در نتیجه 8 تن از نیروهای امنیت ملی کشته و چهار نفر دیگرشان زخمی شده‌اند.

آقای فقیری همچنان گفت که این حمله مشترکا از سوی نیروهای خارجی و نیروهای افغان در نتیجه‌ی «کوردینات اشتباه» صورت گرفته است.

او گفت که کشته و زخمی شدگان این حمله به مرکز ولسوالی جاغوری انتقال داده شده‌اند.

گروه طالبان نیز گفته است که این حمله از سوی نیروهای خارجی بر پاسگاه‌های نیروهای امنیت ملی صورت گرفته که در نتیجه هشت نیروی امنیت ملی کشته و چهار نفر دیگرشان زخمی شده‌اند.

در اعلامیه‌ی این گروه آمده است که در این حمله دو پاسگاه نیروهای امنیت ملی نیز از بین برده شده است.