حدود ۲۰۰ نیروی دولتی در سرپل در محاصره‌ی طالبان قرار گرفته‌اند

اطلاعات روز: مقام‌های محلی در ولایت سرپل تأیید می‌کنند که بیش از ۲۰۰ نیروی پولیس ملی و خیزش مردمی در ولسوالی سانچارک این ولایت در محاصره‌ی گروه طالبان قرار گرفته‌اند.

ذبیح‌الله امانی، سخن‌گوی والی سرپل امروز (یک‌شنبه، 12 حوت) به روزنامه اطلاعات روز گفت که این نیروها از شام دیروز (شنبه، ۱۱ حوت) تا کنون در روستای «مسجد سبز» در ولسوالی سانچارک در محاصره اند.

آقای امانی گفت که گروه طالبان مسیر مواصلاتی این روستا با مرکز ولسوالی سانچارک را در منطقه‌ی «پل دوآبک» مسدود کرده است.

او افزود: «ما کمک‌های هوایی و زمینی را از مرکز خواسته‌ایم و امیدواریم که هرچه زودتر اقدامات در این مورد صورت گیرد.»

از سویی هم سخن‌گوی والی سرپل گفت که قسمت‌های زیادی از دو روستای «گجوا و توپ‌خانه» ولسوالی سانچارک نیز به دست گروه طالبان افتاده است.

در همین حال، محمدنور رحمانی، عضو شورای ولایتی سرپل نیز گفت که روستای گجوا شنبه شب پس از واگذاری یک پاسگاه نیروهای امنیتی به گروه طالبان توسط یکی از فرماندهان آنان، به دست این گروه سقوط داده شده است.

او هشدار داد که اگر اقدامات فوری برای بازپس‌گیری این مناطق از وجود گروه طالبان صورت نگیرد، قسمت‌های زیادی از این ولسوالی به دست طالبان سقوط می‌کند.

ولایت سرپل در شمال کشور از ولایت‌های نسبتاامن محسوب می‌شود که از سال گذشته به این طرف شاهد درگیری‌های شدید میان نیروهای امنیتی و گروه طالبان بوده است.

در آخرین مورد قسمت‌های زیادی از منطقه‌ی آب‌کلان ولسوالی سانچارک حدود چهار ماه پیش به دست گروه طالبان سقوط کرد و در نتیجه‌ی آن، هزاران نفر آواره شدند.

دیدگاه‌های شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *