دوشنبه ۲۷ حوت ۱۳۹۷

وزارت کار رژیم کاری ادارات دولتی را تغییر داد

در مکتوبی که از سوی این وزارت به وزارت اطلاعات و فرهنگ کشور فرستاده شده، آمده است که این رژیم کاری سر از شنبه (سوم حوت) الی اخیر ماه سنبله‌ی سال آینده در ادارات دولتی تطبیق می‌شود.

اطلاعات روز: وزارت کار و امور اجتماعی کشور امروز (دوشنبه، ۲۷ حوت) از تغییر رژیم آغاز و ختم کاری ادارات دولتی در شش ماه سال آینده‌ی خورشیدی خبر داده است.

در مکتوبی که از سوی این وزارت به وزارت اطلاعات و فرهنگ کشور فرستاده شده، آمده است که این رژیم کاری سر از شنبه (سوم حمل) الی اخیر ماه سنبله‌ی سال آینده در ادارات دولتی تطبیق می‌شود.

بر اساس رژیم کاری جدید، کار در ادارات دولتی از روزهای شنبه تا چهارشنبه، از ساعت هشت صبح شروع و تا ساعت چهار پس از چاشت ادامه دارد که صرف یک ساعت (از ساعت ۱۲ الی یک بعد از چاشت) به علت صرف غذا و ادای نماز در میان آن وقفه می‌باشد.

همین طور در این مکتوب آمده است که رژیم کاری در روزهای پنجشنبه، از ساعت هشت صبح تا یک پس از چاشت بدون داشتن کدام وقفه‌ای می‌باشد.

این وزارت همچنان در مکتوبش گفته است که در ماه مبارک رمضان، رژیم کاری از شنبه تا پنجشنبه، از ساعت هشت صبح شروع و ساعت یک پس از چاشت ختم می‌شود.

در مکتوب تصریح شده در اداراتی که اوقات کاری متفاوت با این رژیم است، با درنظرداشت خصوصیات کار، شرایط اقلیمی، لوایح و مقررات مربوط به رژیم آغاز و ختم کار کارکنان، رژیم کاری آن‌ها، ۴۰ ساعت در هفته باید تنظیم و تطبیق شود.

3
دیدگاه بگذارید

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
طالب حسینمحمد سمیعر س Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
طالب حسین
Guest
طالب حسین

کاش کنترول و نظارت از کارمندان صورت میگرفت ولی پنجشنبه ها را شامل نمیکردین حالا که شامل کردین امید است که بصورت جدی نظارت بر کارکرد شان نیز صورت گیرد

محمد سمیع
Guest
محمد سمیع

خوب است اما باید کنترول شود بخاطریکه اکثر ادارت دولتی بعد از چاشت (بعد از ۲ بجه) تعطیل میشود.

ر س
Guest
ر س

سوم حوت نه بلکه سوم حمل ، تصحیح لازم است. تشکر