سه شنبه ۱۳ حمل ۱۳۹۸

نادر نادری: در سال گذشته برای بیش از ۳۰ هزار بست خالی خدمات ملکی کارمند استخدام شده است

کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی کشور اعلام کرد که در سال ۱۳۹۷ خورشیدی به همکاری دیگر ادارات دولتی برای بیش از ۳۰ هزار بست‌های خالی خدمات ملکی کارمند استخدام کرده است.

اطلاعات روز: کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی کشور اعلام کرد که در سال ۱۳۹۷ خورشیدی به همکاری دیگر ادارات دولتی برای بیش از ۳۰ هزار بست‌های خالی خدمات ملکی کارمند استخدام کرده است.

احمدنادر نادری، رییس کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی امروز (سه‌شنبه، ۱۳ حمل) در نشستی در کابل گفت که برای ۳۰ هزار و ۴۹۹ بست خالی خدمات ملکی در سال گذشته‌ی خورشیدی کارمند استخدام شده است. او گفت که این یک رقم استثنایی در تاریخ خدمات ملکی کشور است.

آقای نادری افزود که نزدیک برای ۷۰۰ بست خالی که در این مدت کارمند استخدام شده، بست‌های عالی رتبه‌ی اول و دوم بوده که نخستین‌بار فضای رقابت گسترده‌تر و شفاف‌تر شده است.

به گفته‌ی او، از این جمله نزدیک برای ۳۰۰ بست عالی رتبه از طریق رقابت برنامه‌ی افزایش ظرفیت در اداره کارمند استخدام شده‌ است که از سوی بانک جهانی تمویل می‌شود.

رییس کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی تصریح کرد که نزدیک به ۱۱ هزار بست‌های آموزگاری، بست‌های ۵ و ۶ و بست‌های مدیریت سطح پایین اداره نیز شامل ۳۰ هزار و ۴۹۹ بستی است که در این مدت برای‌شان کارمند استخدام شده است.

اصلاحات در ادارات خدمات ملکی

آقای نادری در بخشی از سخنانش با اشاره به اصلاحات به‌وجود آمده در ادارات خدمات ملکی گفت که در سال ۱۳۹۷ خورشیدی خدمات ملکی افغانستان شهروند محور شده و مدیریت منابع بشری در عرصه‌ی استخدام نیز بهبود یافته است.

او علاوه کرد که استفاده از تکنالوژی در روند استخدام از اصلاحات دیگری بوده که در سال گذشته به‌وجود آمده است. به گفته‌ی او، استفاده از تکنالوژی در روند استخدام مداخله‌ی انسانی را به حد اقل رسانده، شفافیت روند استخدام را افزایش داده و دسترسی مردم به این روند را آسان کرده است.

رییس کمیسیون مستقل اصلاحات اداری همچنان گفت که روند استخدام با استفاده از تکنالوژی ساده شده و سرعت استخدام نیز بیشتر شده است.

آقای نادری افزود: «در گذشته استخدام افراد در بست‌های رتبه اول و دوم حداقل ۱۸ ماه وقت را در بر می‌گرفت و با اصلاحاتی که انجام حداکثر ۴۵ روز از زمان اعلام بست تا صدور حکم ریاست‌جمهوری در بر می‌گیرد.»

او در ادامه گفت که در سال گذشته تشکیلات تمام وزارت‌خانه‌ها و ادارات دولتی هدفمند شده و تمام خلاهای قانونی که وجود داشت نیز رفع شده است.

2
دیدگاه بگذارید

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
احمدGhafoor Zahir Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
احمد
Guest
احمد

بست های پنج و شش چی وقت اعلان میشود

Ghafoor Zahir
Guest
Ghafoor Zahir

امتحان کمپیوتری بست های عالی رتبه کمیسیون محترم فوق العاده مسلکی و شفاف بوده، و در جذب کدرهای مسلکی موثر است، ولی در امتحانات تقریری هنوز هم فیصدی زیات مصلحت و خویش خوری، برخوردهای عقده ای وجود دارد، که این هم یکی از چالشهای بسیار بزرگ و لکه ای بد بر کاغذ شفافیت است. به کمیسیون محترم پیشنهاد میگردد که فیصدی نمرات کمپیوتری را ۵۰ به ۷۰و یا هم ۶۵ ساخته تا صلاحیت انسان‌ها در مقرری اشخاص ناشایسته و مانع شدن افراد مسلکی د شایسته را کاهش دهد.