دوشنبه ۲۶ حمل ۱۳۹۸

در درگیری میان نیروهای امنیتی و طالبان در غزنی ۹ جنگجوی طالب کشته شدند

مقام‌های محلی در ولایت غزنی امروز (دوشنبه، ۲۶ حمل) اعلام کردند که در درگیری میان نیروهای امنیتی و گروه طالبان در شهر غزنی، مرکز این ولایت، ۹ جنگجوی این گروه کشته شده‌اند.

اطلاعات روز: مقام‌های محلی در ولایت غزنی امروز (دوشنبه، ۲۶ حمل) اعلام کردند که در درگیری میان نیروهای امنیتی و گروه طالبان در شهر غزنی، مرکز این ولایت، ۹ جنگجوی این گروه کشته شده‌اند.

عارف نوری، سخن‌گوی والی غزنی به روزنامه اطلاعات روز گفت که در جریان این درگیری‌ها که شب گذشته (یک‌شنبه، ۲۵ حمل) در مربوطات حوزه‌ی سوم امنیتی این شهر رخ داده بود، به نیروهای امنیتی و غیرنظامیان آسیبی نرسیده است.

به گفته‌او، درگیری‌ها میان نیروهای امنیتی و جنگجویان گروه طالبان پس از آن آغاز شده است که افراد گروه طالبان از دو جهت بر پاسگاه‌های نیروهای امنیتی در ساحات «سای قلعه» و «توحید‌آباد» یورش برده بوده‌اند.

سخن‌گوی والی غزنی همچنان تأکید کرد که درگیری‌ها میان دو طرف پس از چند ساعت پایان یافت و ساحه هم‌اکنون از وجود افراد این گروه پاکسازی شده است.

ولایت غزنی در جنوب کشور از ولایت‌های ناامن می‌باشد که گروه طالبان در اکثر ولسوالی‌های این ولایت به‌شمول شهر غزنی فعالیت گسترده‌ی تروریستی دارد.

این گروه سال گذشته کنترل شهر غزنی را برای چند روزی در اختیار گرفت.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of