سه شنبه ۲۷ حمل ۱۳۹۸

غنی: حریم دریای کابل از غصب نجات داده می‌شود

رییس‌جمهور اشرف غنی صبح امروز (سه‌شنبه، ۲۷ حمل) در جمع آسیب‌دیدگان سیلاب‌ها در کابل گفته است که حریم دریای کابل غصب شده است و از غصب نجات داده می‌شود.

اطلاعات روز: رییس‌جمهور اشرف غنی، صبح امروز (سه‌شنبه، ۲۷ حمل) در جمع آسیب‌دیدگان سیلاب‌ها در کابل گفته است که حریم دریای کابل غصب شده است و از غصب نجات داده می‌شود.

آقای غنی که در «قلعه‌ی واحد» از مربوطات ناحیه‌ی پنجم شهر کابل صحبت می‌کرد، گفت: «حریم دریا حریم ملت است و ملکیت شخصی کسی نیست.»

او هم‌چنان گفت که حریم دریای کابل کوچک شده است و خطرات سیلاب‌ها نیز افزایش یافته است.

آقای غنی تأکید کرد که ترتیبات به منظور انسداد سیلاب‌ها گرفته می‌شود.

نبود سیل‌رو‌ها و تصرف حریم رودخانه‌ها در بزرگ‌شهرهای افغانستان از بزرگ‌ترین علت تخریبی سیل خوانده می‌شود.

از سویی هم، رییس‌جمهوری کشور در این دیدار به شهرداری کابل و سایر نهادهای مسئول دستور داده است که خسارات و تلفات ناشی از این سیلاب‌ها را به‌منظور کمک‌رسانی بررسی و ترتیب کنند.

وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث کشور پیشتر به روزنامه اطلاعات روز گفته بود که در نتیجه‌ی جاری‌شدن سیلاب‌ها در روزهای ۲۵ و ۲۶ حمل، ۵۶ منزل مسکونی به صورت کلی و ۵۷ منزل دیگر نیز به صورت قسمی تخریب شده است.

حشمت‌خان بهادری، معاون سخن‌گوی این وزارت افزوده بود که این خانه‌ها در مربوطات ناحیه‌های، پنجم، هفتم، سیزدهم، پانزدهم و شانزدهم شهرداری کابل تخریب شده است.

به گفته‌ی او، این سیلاب‌ها تلفاتی در پی نداشته است.

او همچنان تأکید کرد که این وزارت تا کنون آماری از تلفات و خسارات ناشی از جریان سیلاب‌ها در ۱۲ ساعت گذشته در کابل ندارد.

در همین حال، شهرداری کابل دیروز (دوشنبه، ۲۶ حمل) نیز به دنبال بارش باران و افزایش سطح آب دریای کابل اعلام کرد که تیم‌های کاری این شهرداری در حالت آماده‌باش قرار گرفته‌اند و تمام ماشینری، کارمندان و دیگر تجهیزات این شهرداری به‌خاطر مهار آب و کنترل وضعیت به کارشان آغاز کرده‌اند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of