سه شنبه ۲۷ حمل ۱۳۹۸

۲۳ جنگجوی طالب به‌شمول یک فرمانده این گروه در غزنی کشته شدند

مقام‌های محلی در ولایت غزنی امروز (سه‌شنبه، ۲۷ حمل) اعلام کردند که در نتیجه‌ی عملیات نیروهای کماندوی ارتش در این ولایت، ۲۳ جنگجوی طالب به‌شمول یک فرمانده این گروه کشته شده‌اند.

اطلاعات روز: مقام‌های محلی در ولایت غزنی امروز (سه‌شنبه، ۲۷ حمل) اعلام کردند که در نتیجه‌ی عملیات نیروهای کماندوی ارتش در این ولایت، ۲۳ جنگجوی طالب به‌شمول یک فرمانده این گروه کشته شده‌اند.

عارف نوری، سخن‌گوی والی غزنی به روزنامه اطلاعات روز گفت که در جریان این عملیات‌ها، سه نفر دیگر این گروه نیز زخمی شده‌اند.

آقای نوری از فرمانده کشته‌شده‌ی گروه طالبان به‌نام قاضی‌حسن یاد کرده و افزود که او به همراه ۹ تن از افرادش در منطقه‌ی «حسن‌آباد» از مربوطات حوزه‌ی چهارم پولیس شهر غزنی کشته شده‌اند.

به گفته‌ی او، این عملیات از صبح روز دوشنبه (۲۶ حمل) تا ظهر امروز به حمایت هوایی نیروهای امنیتی کشور در مربوطات مرکز شهر غزنی و ولسوالی‌های گیلان، قره‌باغ، اندر و خواجه‌عمری راه‌اندازی شده بوده است.

آقای نوری افزود که در جریان این عملیات، منطقه‌ی «آرزو» از مربوطات حوزه‌ی سوم شهر غزنی و ۲۰ روستای دیگر در ولسوالی خواجه‌عمری از وجود گروه طالبان پاکسازی شده است.

ولایت غزنی در جنوب کشور از ولایت‌های ناآرام می‌باشد که گروه طالبان در قسمت‌هایی از ولسوالی‌های آن، به شمول شهر غزنی فعالیت گسترده دارند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of