سه شنبه ۲۴ ثور ۱۳۹۸

«اتحادیه اروپا از برگزاری انتخابات به موقع و شفاف در افغانستان حمایت می‌کند»

انتخابات ریاست‌جمهوری قرار است همزمان با انتخابات شوراهای ولایتی و انتخابات پارلمانی ولایت غزنی به تاریخ ششم میزان سال جاری برگزار شود.

اطلاعات روز: گهنار ویگند، رییس عملیاتی فعالیت‌های خارجی اتحادیه اروپا گفته است که این اتحادیه از برگزاری انتخابات به موقع و شفاف در افغانستان حمایت می‌کند و آن را به نفع ثبات افغانستان می‌داند.

انتخابات ریاست‌جمهوری قرار است همزمان با انتخابات شوراهای ولایتی و انتخابات پارلمانی ولایت غزنی به تاریخ ششم میزان سال جاری برگزار شود.

در اعلامیه‌ای که از سوی ریاست اجراییه‌ی کشور به نشر رسیده، آمده است که آقای ویگند این گفته‌ها را روز دوشنبه (۲۳ ثور) در دیدار با عبدالله عبدالله، رییس اجرایی کشور در کابل مطرح کرده است.

به نقل از اعلامیه، رییس عملیاتی فعالیت‌های خارجی اتحادیه اروپا در این دیدار تأکید کرده است که این اتحادیه از روند دموکراسی در افغانستان حمایت می‌کند.

همچنان گهنار ویگند با اشاره به تلاش‌ها برای صلح افغانستان افزوده است که اتحادیه اروپا از تلاش‌های صلح در افغانستان به شرطی حمایت می‌کند که اجماع ملی در حمایت از آن شکل بگیرد.

در همین حال در اعلامیه به نقل از گفته‌های رییس اجرایی کشور نیز آمده است که دولت افغانستان متعهد به برگزاری انتخابات به موقع و شفاف و با اعتبار بوده و از هر فرصت برای تحقق صلح در کشور استفاده می‌کند.

او تأکید کرده است که طالبان هنوز مانع اصلی در روند صلح افغانستان می‌باشد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of