طالبان چهار عضو «کاروان صلح‌خواهان هلمندی» را با خود بردند

اطلاعات روز: شماری از اعضای کاروان صلح‌خواهان هلمندی می‌گویند که گروه طالبان چهار عضو این کاروان را از ولسوالی موسی‌قلعه‌ی ولایت هلمند با خود برده‌اند.

پاچاخان مولاداد، از اعضای این کاروان صبح امروز (دوشنبه، 13 جوزا) به روزنامه اطلاعات روز گفت که اقبال خیبر، مبتکر و از اعضای کاروان صلح‌خواهان هلمندی، بسم‌الله وطن‌دوست، سخن‌گوی این کاروان، غلام‌سرور غفاری، مسئول این کاروان در هلمند و فرهاد عادل، مسئول این کاروان در ولایت ننگرهار از کسانی‌اند که گروه طالبان با خود برده‌اند.

آقای مولاداد افزود که طالبان این افراد را شام دیروز (یک‌شنبه، ۱۲ جوزا) از روستای «نوزادرود»  ولسوالی موسی‌قلعه که در اختیار طالبان است، با خود برده‌اند.

به گفته‌ی او، طالبان این افراد را ظاهرا برای گفت‌وگو برده‌اند، اما از شام دیروز تا کنون از آنان خبری در دست نیست.

این عضو کاروان صلح‌خواهان هلمندی افزود که متباقی اعضای این کاروان حالا در روستای نوزادرود مستقراند.

یک گروه ۳۰ نفری از اعضای این کاروان چهار روز پیش (پنج‌شنبه، ۹ جوزا) به منظور صلح‌خواهی و قطع‌جنگ در کشور به طرف ولسوالی ناامن موسی قلعه در ولایت جنوبی هلمند رفتند.

پیشتر اقبال خیبر به روزنامه اطلاعات روز گفته بود که آنان در جریان این سفرشان مشخصاً به «آدرس گروه طالبان» به موسی قلعه، به‌عنوان مرکز مهم نظامی، مالی و اداری طالبان می‌روند.

آقای خیبر افزوده بود: «ما در یک سال گذشته در ساحات تحت تسلط دولت و طالبان گشتیم و راه‌پیمایی‌ها و گفتمان‌های فراوانی داشتیم، به دروازه‌های سفارت‌های بین‌المللی هم رفتیم، اما مشخصاً در همین یک سال به آدرس طالبان نرفتیم.»

کاروان صلح‌خواهان هلمندی پس از وقوع یک حمله‌ی انتحاری بر یک برنامه‌ی تجلیل از جشن نوروز در شهر لشکرگاه شکل گرفت و سپس اعضای آن به هدف برقراری آتش‌بس و صلح و ختم جنگ در کشور در بیش از ۲۰ ولایت پای پیاده سفر کردند.

ولایت هلمند در جنوب کشور از ولایت‌های ناامن کشور به شمار می‌رود که گروه طالبان در اکثر ولسوالی‌های آن فعالیت تروریستی دارد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *