ولایت میدان وردک

«جنگ‌جویان طالبان ۲۵ باشنده‌ی ولسوالی جلریز میدان‌وردگ را ربوده‌اند»

اطلاعات روز: جنگ‌جویان گروه طالبان پنج روز پیش (پنج‌شنبه، ۲۰ سرطان) ۲۵ باشنده‌ی ولسوالی جلریز ولایت میدان‌وردک را در این ولسوالی با خود برده‌اند.

مهدی راسخ، نماینده‌ی ولایت میدان‌وردک در مجلس نمایندگان امروز (سه‌شنبه، 25 سرطان) به روزنامه اطلاعات روز گفت که این افراد همه از باشندگان روستای «جلگه»، مرکز ولسوالی جلریز می‌باشند که تا هنوز در نزد طالبان به‌سر می‌برند.

به گفته‌ی آقای راسخ، طالبان این افراد را پس از آن با خود برده‌اند که آنان به درخواست طالبان مبنی بر «بیرون‌راندن» ادارات و نیروهای دولتی از مرکز ولسوالی جواب رد داده بوده‌اند.

او افزود: «طالبان در پی این موضوع، یک ایست بازرسی در روستای «اسماعیل‌خیل» جلریز افراز می‌کنند و در اول حدود ۴۰ باشنده‌ی جلریز را شناسایی کرده و بعد هم ۲۵ باشنده‌ی این ولسوالی را به گروگان می‌برند.»

این عضو مجلس نمایندگان تأکید کرد که این موضوع به وزارت‌های دفاع ملی و امور داخله‌ی کشور و مسئولان محلی در ولایت میدان‌وردگ در جریان گذاشته شده، اما تا کنون هیچ اقدامی برای رهایی این افراد صورت نگرفته است.

به گفته‌ی آقای راسخ تا کنون تلاش‌های متنفذان محلی نیز در این مورد کارساز نبوده است.

با این حال اما محب‌الله شریف‌زی، سخن‌گوی والی میدان‌وردگ به روزنامه اطلاعات ضمن تأیید ربوده‌شدن «تعدادی از باشندگان ولسوالی جلریز» از سوی طالبان گفت که این افراد با پادرمیانی متنفذان قومی میدان‌وردگ به‌زودی آزاد خواهند شد.

ولایت میدان‌وردک در جنوب‌‌غرب کابل یکی از ولایت‌های ناامن کشور به‌حساب می‌آید. ولسوالی جلریز در این ولایت به‌دلیل حضور گسترده‌ی جنگ‌جویان طالبان بارها شاهد گروگان‌گیری غیرنظامیان از سوی این گروه بوده است.