عدالت فرمایشی و آزمایش سفارشی؛ در اداره‌ی طب عدلی چه می‌گذرد؟

«4 تن از مسئولان ارشد اداره طب عدلی به اتهام فساد بازداشت شده‌اند»

منبعی نزدیک به اداره‌ی طب عدلی به روزنامه اطلاعات روز می گوید که مأموران امنیت ملی روز چهارشنبه (16 اسد) چهار مسئول ارشد ریاست خدمات طب عدلی را به اتهام فساد بازداشت کرده‌اند.

این منبع می افزاید که واحد جرایم سنگین امنیت ملی، فریدالله رحیق، رییس اداره طب عدلی، نجیب‌الله قرغه‌ای‌‌وال، مدیر شعبه‌ی حیاتی طب عدلی، شفیق مدثر و حسن علی سنایی، مسولان لابراتوار این داره را به اتهام جعل آزمایش و فساد بازداشت کرده است. به گفته‌ی او ببرک چاردهی‌وال، مدیر پیشین شعبه‌ی فوتی و خلیل احمد پشتون‌یار، آمر خدمات طب عدلی تحت تعقیب ماموران امنیت ملی قرار دارند.

 این افراد پس از آن بازداشت شده‌اند که پیشتر روزنامه اطلاعات روز گزارش تحقیقی‌ای را زیر عنوان (عدالت فرمایشی و آزمایش سفارشی؛ در اداره‌ی طب عدلی چه می‌گذرد؟) در ماه حمل امسال نشر کرده بود. این گزارش نشان می داد که  ریاست خدمات طب عدلی در خصوص تعیین سن افراد، مرتکب اشتباه می‌شود و یا نتیجه‌ی آزمایش شماری از قضیه‌ها را به گونه‌ی مشکوکی جعل می‌کند.

به نقل از این منبع، وزارت صحت عامه، امروز (پنج‌شنبه 17 اسد) محمد فاضل عارف، یکی از متخصصان طب عدلی را به عنوان سرپرست این اداره معرفی کرده است.

اطلاعات روز با تلاش های مکرر، موفق به دریافت پاسخ از ریاست امنیت ملی و ورزات صحت عامه در این خصوص نشد.