دوشنبه 23 جدی 1398

اسدالله خالد به نیروهای ارتش: از تلفات غیرنظامیان در جریان درگیری‌ها جلوگیری کنید

آقای خالد که امروز (دوشنبه، 23 جدی) در مراسم فراغت شماری از نیروهای کماندو در کابل صحبت می‌کرد، همچنان از نیروهای ارتش خواست که در جریان درگیری‌ها حقوق بشر را رعایت و از برخورد نامناسب حتی با جنگ‌جویان دشمن خودداری کنند.

اطلاعات روز: اسدالله خالد، سرپرست وزارت دفاع از نیروهای ارتش به‌ویژه نیروهای کماندو خواست که در جریان درگیری با مخالفان مسلح دولت از تلفات غیرنظامیان جلوگیری کنند.

آقای خالد که امروز (دوشنبه، 23 جدی) در مراسم فراغت یک‌هزار تن از نیروهای کماندو در کابل صحبت می‌کرد، همچنان از نیروهای ارتش خواست که در جریان درگیری‌ها حقوق بشر را رعایت و از برخورد نامناسب حتی با جنگ‌جویان دشمن خودداری کنند.

سرپرست وزارت دفاع در این مراسم افزود که نیروهای امنیتی و دفاعی در تمامی روندهای سیاسی بی‌طرف بوده و پس از این نیز بی‌طرف خواهند بود. آقای خالد از روند انتخابات به عنوان نمونه یاد کرد و گفت که این روند بدون دخالت نهادهای امنیتی برگزار شد.

او در بخشی از سخنانش با اشاره به روند صلح نیز گفت که از سال گذشته به این طرف مذاکرات صلح میان امریکا و طالبان در قطر در جریان است. سرپرست وزارت دفاع از نیروهای امنیتی و دفاعی خواست که در مورد بحث‌ها و گزارش‌هایی مبنی بر خروج نیروهای خارجی از افغانستان تشویش نداشته باشند.

آقای خالد گفت: «ما با امریکا پیمان‌های استراتژیک داریم، شریک منافع یک‌دیگر هستیم. هیچ تشویشی نداشته باشید، کدام گپی نیست که آنها می‌روند، ولی این را بفهمید که امریکایی برای این نیامده‌اند که تا ابد این‌جا باشند یا ناتو یا دیگر خارجی‌ها.»

او همچنان ضمن حمایت از طرح صلح دولت افغانستان، گفت که نیروهای ارتش به هیچ معامله‌ای اجازه نخواهند داد تا ارزش‌های دو دهه‌ی اخیر از جمله ارتش، حقوق زنان، آزادی بیان و حقوق بشر از مردم افغانستان گرفته شود.

اطلاع‌رسانی
به من اطلاع بده در صورتی که
guest
0 دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
View all comments