شهر کابل

ابلاغیه‌ی طالبان در کابل: برای مقابله با دزدان و مجرمان وارد عمل می‌شویم

اطلاعات روز: به دنبال افزایش ناامنی، قتل، ترور و سرقت‌های مسلحانه در شهر کابل، گروه طالبان با نشر «ابلاغیه»ای گفته است که پس از این برای مقابله با دزدی در این شهر اقدام می‌کند.

در ابلاغیه‌ی گروه طالبان که در تاریخ ۱۷ میزان منتشر شده، آمده است که پس از این افراد این گروه برای گزمه و عملیات در ساحات بسیار ناامن شهر کابل اعزام می‌شوند.

ذبیح‌الله مجاهد، از سخن‌گویان گروه طالبان در صحبت با روزنامه اطلاعات روز، صحت این ابلاغیه را تأیید کرده است.

در این ابلاغیه ادعا شده است که مسئولان نهادهای دولتی بستر فعالیت برای دزدان و مجرمان را فراهم کرده‌اند.

به نقل از ابلاغیه‌ی گروه طالبان، دزدان و مجرمان در شهر کابل بیشتر از گذشته قوی‌تر شده و باعث آزار و اذیت مردم و چپاول از نزد آنان شده‌اند.

طالبان در این ابلاغیه خطاب به شهروندان کابل گفته است که که تمام دزدان، هراس‌افگنان، سارقان و اختطاف‌چیان را یا از بین برده و یا هم بازداشت خواهند کرد.

این گروه همچنان ادعا کرده است که از مدت‌ها به این طرف گشت‌زنی اعضای این گروه در برخی از ساحات کابل آغاز شده و در این ساحات سطح دزدی و اختطاف کاهش یافته است.

گروه طالبان درحالی به اقدام در برابر دزدان و مجرمان در شهر کابل خبر داده است که پیشتر محمدمسعود اندرابی، سرپرست وزارت داخله‌ی دولت جمهوری اسلامی افغانستان نیز به پولیس هدایت داده بود تا در صورت مواجه شدن با مجرمان، به آنان مستقیم شلیک کنند.

  1. صلح و آرامش وزندگی کردن در زیر چتر امنیت به دور از غارت وچپاولگری توقع دیرینه افغانها می باشد، هر نهاد سیاسی (دولت یاطالبان)که خلط با غل وغش، مکرهای سیاسی ومنافع شخصی نباشد،دراین زمینه دست بکارشوند، ستودنی وقابل تقدیر است چون دراین روزها از دیرمدتی کابل با این دزدان ومسلخگرانش زندگی را برای ساکنان خود حرام ساخته است.
    ازدیدگاه شخصی ام اگر نهادسیاسی طالبان واقعاً میخواهند جلوی اینگونه اوباش ها وزورگویان را بگیرند واز خودشان خلاقیت وراستی نشان بدهند؛باید هر چه زودتر دربدنه حکومت همه شمول سهم بگیرند؛زیرا این همه نابسامانی ها وعدم اتفاق،روند آرامش را از زندگی مردم دور ساخته است. عدم کارایی دولتمردان باواسطه یک نوع فضای بی باوری حکومت افغانستان را دراین برهه ازمان بیشتر به چالش کشانیده است.
    گفتار مسعود اندرابی برای پولیس:” منبعد درصورتیکه مجرم را می بینید بالایش شلیک کنید” ممکن سوء استفاده ها صورت بگیرد، حتی ازسوی پولیس(چون در داخل حکومت اشخاصی
    اند بسیار باغرور ومتکبر اما بی اندازه ترسو در برابرناهنجاری ها) وزورگو به هیچوجه به این سخن تن درندهد و نتوانید این کار را انجام دهید؛ اگر میخواهید به شکل بهتر وارد عمل وبه این چالش ها رسیدگی کنید باید مجرم بعداز گرفتار شدن بنا بروجه شرعی درچوکات فرموده پروردگار، حدود خداوندی( نه ریس، نه وزیر و نه آمر) بالایش درحضور جمع مردم تطبیق گردد تاعبرت برای دزدان دیگر باشد. از این منظر می توان حافظ مال وجان مردم بود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *