نامزدان جایزه‌ی شفافیت بین‌الملل

ذکی دریابی و روزنامه اطلاعات روز نامزد جایزه‌ی مبارزه با فساد سازمان شفافیت بین‌المللی شدند

روزنامه اطلاعات روز و ذکی دریابی، صاحب امتیاز و مدیرمسئول این روزنامه به عنوان یکی از چهار نامزد برگزیده‌ی جایزه‌ی مبارزه با فساد سازمان شفافیت بین‌المللی در سال ۲۰۲۰ انتخاب شده‌اند.

سازمان شفافیت بین‌المللی شب گذشته (پنج‌شنبه، ۲۹ عقرب) در رشته‌تویتی گفته است که ذکی دریابی علی‌رغم وضعیت بسیار بحرانی روزنامه‌نگاران مستقل و آزادی بیان در افغانستان نقش برجسته‌ای در به‌چالش‌کشیدن فساد در نهادهای دولتی داشته است.

این سازمان همچنان افزوده است که بلور تویا خبرنگار از مغولستان، بوتاکوز کب‌بایوا یک مقام سیاسی-اقتصادی پیشین از قزاقستان و اناماریا گومیش سفیر پیشین پرتگال در اتحادیه‌ی اروپا و عضو پیشین پارلمان اروپا نیز برای دریافت جایزه‌ی مبارزه با فساد این سازمان در سال جاری میلادی انتخاب شده‌اند.

این چهار نامزد از میان ۲۲۸ نفر و مؤسسه در سراسر جهان انتخاب شده‌اند.

سازمان شفافیت بین‌المللی گفته است که آنان برای دریافت این جایزه در افشا، به‌چالش‌کشیدن و پایان‌دادن به فساد به‌‌طور خستگی‌ناپذیر تلاش کرده‌اند.

دریافت‌کننده‌ی جایزه نیز ۱۲ روز بعد (۲ دسامبر) طی مراسمی در نزدهمین کنفرانس بین‌المللی مبارزه با فساد اداری اعلام می‌شود.

روزنامه اطلاعات روز و ذکی دریابی درحالی به عنوان یکی از چهار نامزد دریافت جایزه‌ی مبارزه با فساد سازمان شفافیت بین‌المللی انتخاب شده‌اند که روزنامه اطلاعات روز گزارش‌های افشاگرایانه و تحقیقی را در مورد مختلف چون فساد اداری و نقض قانون از سوی افراد و نهادهای دولتی منتشر کرده است.