قره‌باغ غزنی

طالبان شش غیرنظامی را در «قره‌باغ» غزنی ربودند

مسئولان محلی در ولایت غزنی تأیید می‌کنند که جنگ‌جویان گروه طالبان شش نفر از ساکنان ولسوالی جاغوری را در ولسوالی قره‌باغ این ولایت ربوده‌اند.

عارف باهنر، ولسوال جاغوری به روزنامه اطلاعات روز گفت که طالبان این افراد را روز گذشته (یک‌شنبه، ۷ جدی) از مربوطات «دشت» ولسوالی قره‌باغ ربوده‌اند.

به گفته‌ی آقای باهنر، بیشتر این افراد از ساکنان مناطق «غجور»، «علودال» و «شغله»‌ی ولسوالی جاغوری اند. او توضیح داد: «چهار نفر آنان زمانی توسط طالبان گروگان گرفته شده که از جاغوری به طرف غزنی در حرکت بوده‌اند. دو نفر شان نیز از کابل به طرف جاغوری در حرکت بوده که طالبان آنان را از ساحه‌ی دشت قره‌باغ ربوده‌اند.»

او تأکید کرد که ربوده‌شدگان همه غیرنظامی اند و توسط جنگ‌جویان مولوی ایوب، ولسوال نام‌نهاد گروه طالبان برای قره‌باغ گروگان گرفته شده‌اند.

از سویی هم، ولسوال جاغوری گفت که جنگ‌جویان مربوط به مقیم، ولسوال نام‌نهاد گروه طالبان برای جاغوری هشت نفر از ساکنان دیگر این ولسوالی را نیز در ساحه‌ی «زردآلو»ی قره‌باغ برای چند ساعت گروگان گرفته بودند.

او گفت که این افراد از ساکنان منطقه‌ی «آب‌خو» اند و روز گذشته به فامیل‌شان تسلیم داده شده‌اند.

همچنان عارف باهنر افزود که جنگ‌جویان طالبان در بیشتر نقاط مسیر‌های منتهی به ولسوالی جاغوری حضور دارند و از موترهایی که از این مسیرها می‌گذرند، اخاذی می‌کنند. او گفت که به همین دلیل، قیمت اجناس در ولسوالی‌های مالستان و جاغوری «یک‌ونیم برابر» افزایش یافته است.

گروه طالبان هنوز در این موارد چیزی نگفته است.

ولایت غزنی در جنوب‌شرق کشور از ولایت‌های ناامن است که جنگ‌جویان گروه طالبان در بخش‌هایی از این ولایت از جمله ولسوالی قره‌باغ حضور و فعالیت گسترده دارند.