ولسوالی بهسود میدان‌وردک

هیأتی برای بررسی چگونگی وقوع حادثه‌ی بهسود به میدان‌وردک رسید

دفتر شورای امنیت ملی کشور اعلام کرد که یک هیأت باصلاحیت حکومتی برای بررسی چگونگی وقوع حادثه‌ی ولسوالی حصه‌ی اول بهسود به ولایت میدان‌ورک رفته است.

در اعلامیه‌ی دفتر شورای امنیت ملی که امروز (یک‌شنبه، ۱۲ دلو) منتشر شده، آمده است که ریاست این هیأت را دگر جنرال عبادالله عباد، معاون دفتر شورای امنیت ملی بر عهده دارد.

همچنان گفته شده است که معاون اداره مستقل ارگان‌های محلی، معاون ریاست عمومی امنیت ملی، رییس ارکان معینیت ارشد امنیتی، عضو شورای ولایتی میدان‌وردک، مشاور رییس‌جمهور در امور مردمی و متنفذین ولایت میدان‌وردک عضویت این هیأت را دارند.

طبق اعلامیه‌ی دفتر شورای امنیت ملی، این هیأت مؤظف شده است تا رویداد پیش‌آمده را به‌صورت دقیق و همه‌جانبه بررسی کرده و در روشنایی قوانین نافذه‌ی کشور اقدام کنند. رسیدگی عاجل به کشته و زخمیان یکی دیگر از اهداف این هیأت گفته شده است.

در اعلامیه‌ی دفتر شورای امنیت ملی آمده است که حادثه‌ی ولسوالی حصه‌ی اول بهسود به اثر درگیری میان نیروهای امنیتی و خیزش مردمی به میان آمده است که در آن شماری کشته و زخمی شده‌اند.

در این اعلامیه آمار مشخصی از تلفات ارائه نشده است، اما پیشتر وزارت داخله گفته بود که در نتیجه‌ی درگیری میان افراد مسلح مربوط به علی‌پور و نیروهای امنیتی، «نُه تن از افراد مسلح علی‌پور کشته و هفت تن آن‌ها» زخمی شدند و شماری از نیروهای امنیتی و پنج تن از مردم محل نیز زخمی شده‌اند.

مهدی راسخ، عضو مجلس نمایندگان روز گذشته گفته بود که در پی شلیک نیروهای امنیتی، ۱۱ غیرنظامی به‌شمول کودکان کشته، ۲۵ نفر زخمی و بیش از ۱۵۰ غیرنظامی و موسفیدان محل گروگان گرفته شده‌اند.