علی‌بابا

طالبان یک غیرنظامی را در جاغوری غزنی کُشتند

مقام‌های محلی در ولایت غزنی تأیید می‌کنند که یک غیرنظامی بر اثر اصابت یک فیر مرمی دهشکه‌ی جنگ‌جویان گروه طالبان در ولسوالی جاغوری این ولایت کشته شده است.

احسان شریفی، سرپرست ولسوالی جاغوری به روزنامه اطلاعات روز گفت که این رویداد روز گذشته (یک‌شنبه، ۱۰ اسد) در روستای «الغزار» این ولسوالی رخ داده است.

آقای شریفی از فرد کشته‌شده به نام «علی‌بابا» نام برد و گفت که او زمانی هدف اصابت مرمی دهشکه‌ی طالبان قرار گرفته که مصروف جمع‌آوری محصولات زراعتی بوده است.

همچنین آقای شریفی افزود که در جریان پنج روز گذشته، یک غیرنظامی و یک نظامی دیگر هم در منطقه‌ی «حوتقول» جاغوری کشته شده‌اند. او توضیح داد که غیرنظامی یک دختر ۱۲ ساله بوده و در پی اصابت یک فیر مرمی هاوان طالبان در روستای «چهارده» این منطقه کشته شده است.

به گفته‌ی سرپرست ولسوالی جاغوری، نظامی کشته‌شده در جریان درگیری با طالبان در حوتقول زخمی و سپس بر اثر جراحت شدید در شفاخانه‌ای در کابل کشته شده است.

او همچنین گفت که در جریان پنج روز گذشته، سه غیرنظامی دیگر هم در اثر اصابت سلاح‌های ثقیله‌ی طالبان در این منطقه زخمی شده‌اند.

گروه طالبان هنوز چیزی در این موارد نگفته است.

ولسوالی جاغوری از ولسوالی‌های امن ولایت ناامن غزنی در جنوب‌شرق کشور است. طالبان از حدود یک ماه پیش از چندین استقامت حملات‌شان را بر ولسوالی جاغوری شدت بخشیده، اما موفق به پیش‌روی نشده‌اند.

طالبان در تاریخ ۲۷ سرطان برای دومین بار ولسوالی مالستان در همسایگی این ولسوالی را سقوط دادند. با سقوط این ولسوالی، هم‌اکنون تنها کنترل ولسوالی‌های جاغوری و ناهور و مرکز شهر غزنی در کنترل دولت است.