ساکنان دایکندی: طالبان سه غیرنظامی را بازداشت و شکنجه کرده‌اند

منابع مردمی در دایکندی تأیید می‌کنند که نیروهای گروه طالبان سه غیرنظامی را در شهر نیلی، مرکز این ولایت پس از بازداشت لت‌وکوب و «شکنجه» کرده‌اند.

آنان که نخواستند نام‌شان در خبر ذکر شود، امروز (چهارشنبه، ۲۱ میزان) به روزنامه اطلاعات روز گفتند که این افراد از ساکنان منطقه‌ی «خوالک» شهر نیلی اند و طالبان آنان را به اتهام غارت تجهیزات یک پایگاه نیروهای پیشین امنیتی بازداشت کرده بودند.

به گفته‌ی آنان، این پایگاه در نزدیکی منطقه‌ی خوالک مستقر بوده است. آنان تأکید دارند: «طالبان مدعی اند که وسایل و تجهیزات در این پایگاه توسط مردم محل غارت شده است و از همین لحاظ ساکنان این منطقه را بازداشت و شکنجه می‌کنند.»

یکی از این افرد گفت که طالبان دو نفر بازداشت‌شدگان را پس از خرید اسلحه‌ی «کلاشینکوف» رها کرده‌اند و یکی از آنان هنوز در بند طالبان است.

تصاویری که از یکی از این افراد منتشر شده، نشان می‌دهد که بدن او به اثر لت‌وکوب طالبان کبود شده است.

همچنین از منطقه‌ی خوالک تاکنون چهار نفر با خانواده‌های‌شان به‌دلیل ترس از شکنجه‌ی طالبان و بازداشت توسط نیروهای این گروه، به بیرون از دایکندی آواره شده‌اند.

صدیق‌الله عابد، قوماندان امنیه‌ی طالبان برای دایکندی به روزنامه اطلاعات گفت که دو نفر به اتهام دزدی یک عراده «موتورسایکل» از منطقه‌ی خوالک توسط نیروهای این گروه بازداشت شده‌اند.

او اما شکنجه‌ی بازداشت‌شدگان توسط نیروهای این گروه را رد کرد. صدیق‌الله عابد افزود که افراد بازداشت‌شده در بازداشتگاه اند و تحقیق از آنان هنوز آغاز نشده است.

دیدگاه‌های شما
  1. ژورنالیسم ها سگ های جیره خوره سیاسیون و دغلبازان تاریخ استند چوکه ژورنالیسم بر فساد و توطئه سیاست بازان سرعت فوق‌العاده می‌بخشند، سیاست یعنی بر عکس صداقت!
    خداوند این ژورنالیسم دنیا را بر راه نیک هدایت کنند!!

    ان شاءالله 🤲

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *