صدای منسوب به رهبر طالبان در نشست علما

صدای منسوب به رهبر طالبان: افغانستان حالا مستقل است و فرمایشات خارجی‌ها را نمی‌پذیرد

صدای منسوب به ملا هبت‌الله آخوندزاده، رهبر طالبان منتشر شده است که گفته می‌شود او در نشست علمای طرفدار این گروه در کابل اشتراک کرده است. سخن‌گویان طالبان ادعا کرده‌اند که آخوندزاده در این نشست سخنرانی کرده است.

ملا هبت‌الله در این پیام صوتی می‌گوید که اکنون حکومت در افغانستان مستقلانه کار می‌کند، فرمایشات خارجی‌ها را نمی‌پذیرد و مسیری را که در پیش دارد تعقیب می‌کند. او گفته است که برای پذیرفتن سفارش خارجی‌ها حتا یک قدم پیش نمی‌گذارد.

در نقل قولی از رهبر طالبان که از سوی خبرگزاری باختر منتشر شده، او گفته است: «یک کشور تا زمانی پیشرفت نمی‌تواند که مستقل نباشد. ما الحمدالله حالا یک کشور مستقل هستیم، دیگران به ما سفارش نکنند، نظام خود ماست و خود ما فیصله می‌کنیم.»

او تأکید کرده است که «دشمن پس از شکست در میدان جنگ، حالا کوشش می‌کند که از راه دسیسه اهداف خود را تعقیب کند. امروز افغانستان یک کشور آزاد است و تعقیب همین مسیر حق مسلم این کشور است».

صدای منسوب به ملا هبت‌الله افزوده است که «جنگ کافران» با آنان بر سر مال و زمین نبوده، بلکه جنگ عقیده و نظر بوده است. به‌گفته‌ی او، این جنگ هنوز ختم نشده و تا قیامت ادامه خواهد داشت.

او به موضوعات مختلف دیگر نیز اشاره کرده است، از جمله این که تاجران باید بدون ترس به سرمایه‌گذاری‌شان در افغانستان ادامه بدهد، زیرا به‌گفته‌ی او، کمک دیگران اقتصاد کشور را نمی‌تواند رشد بدهد، بلکه «ما را محتاج می‌سازد و استقلال اقتصادی را از ما می‌گیرد».

آخوندزاده همچنین گفته است که «جهاد و حکومت» دو دوره‌ی متفاوت است، کار «مجاهدین» به پایان رسیده و حالا اجرای شریعت بر عهده عالمان دین است. او بر پایان دادن به فساد، رشوت، قلدری و تبعیض قومی تأکید کرده است.

نشست علمای طرفدار طالبان از روز گذشته در کابل آغاز شده است. هنوز آجندای مشخص این نشست به رسانه‌ها درز نکرده است. به نظر می‌رسد طالبان این نشست را به‌خاطر کسب مشروعیت حکومت‌شان برگزار کرده باشند.

بیش از ده ماه از تسلط طالبان بر افغانستان می‌گذرد، اما هنوز هیچ کشوری به‌صورت رسمی حکومت این گروه را به رسمیت نشناخته است.

از سوی هم، سخن‌گویان طالبان در حالی از حضور رهبر این گروه در نشست علما در کابل خبر داده‌اند که هنوز هیچ تصویر و ویدیویی از ملا هبت‌الله و سایر علمای حاضر در این نشست منتشر نشده است.

  1. من یک شهروند افغانستان هستم ودرنظام سابق افغانستان مدت ۸سال باقوای ناتووافغان درقطعات خاص اجرای وظیفه کردم به نظرمن نشست مذکور کاملا جعلی وبین الطالبانی بوده وهیچ فایده یی برای ملت افغانستان نداردومحتوای بدست آمده ازاین نشست کاملا دروغ است وجامعه جهانی به هیچ وجه نبایدروی خونه‌ای بناحق ریخته شده افغانهای که توسط این جنایتکاران بین المللی ریخته شده است پرده بکشد ماخواهان حکومت مستبد نیستیم

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.