«نکاح اجباری» و شکنجه‌ی الهه توسط یک عضو طالبان؛ سعید خوستی ازدواج را پذیرفت، شکنجه را انکار کرد
عکس: شبکه‌های اجتماعی

«نکاح اجباری» و شکنجه‌ی الهه توسط یک عضو طالبان؛ سعید خوستی ازدواج را پذیرفت، شکنجه را انکار کرد

سعید خوستی، سخن‌گوی پیشین سراج‌الدین حقانی، سرپرست وزارت داخله طالبان پذیرفته که با دختری به‌نام الهه ازدواج کرده و سپس او را طلاق داده است. او از این ازدواج ابراز پشیمانی کرده است.

این در حالی است که الهه در چندین نوار تصویری می‌گوید که سعید خوستی او را در ریاست استخبارات طالبان به زور و اجبار به نکاح خود درآورده است.

الهه می‌گوید که او دانشجوی رشته‌ی طب دانشگاه طبی کابل است و پدرش از جنرالان پیشین امنیت ملی بوده است.

او مدعی است که در ریاست استخبارات طالبان بارها سرش «تجاوز» شده و سعید خوستی از او فیلم گرفته است.

الهه می‌گوید که سعید خوستی او را هر شب مورد ضرب‌وشتم قرار داده است. در تصاویر منتشر شده، آثار ضرب‌وشتم در بدن این دختر دیده می‌شود.

این دختر دانشجو می‌افزاید وقتی که می‌خواست به پاکستان برود، از کمیساری تورخم بازداشت و دوباره به زندان انداخته شد. او می‌گوید که طالبان او را وادار کرد که در زندان پای سعید خوستی را ببوسد و از او معذرت بخواهد.

الهه می‌گوید که پس از نشر این ویدیو ممکن است زنده نباشد.

این ویدیو در شبکه‌های اجتماعی واکنش‌های گسترده‌ای را در پی داشته است. برخی‌ها درباره‌ی امنیت الهه ابراز نگرانی کرده‌اند.

سعید خوستی صبح امروز (چهارشنبه، ۹ سنبله) در رشته‌توییتی نوشته است که شش ماه پیش با درخواست الهه با او ازدواج کرده است. او گفته است که پس از ازدواج فهمید که الهه مشکل «عقیده و باور» دارد.

سخن‌گوی پیشین حقانی الهه را متهم به توهین به مقدسات کرده و گفته او تلاش کرد که با نصیحت عقاید این دختر را اصلاح کند.

او ضرب‌وشتم الهه را رد کرده و گفته که از این «نکاح ناسنجیده» پیشمان است؛ خوستی از طالبان عذرخواهی کرده است.

اعضای طالبان بارها به ازدواج‌های اجباری و سوءاستفاده جنسی متهم شده‌اند.

دیدگاه‌های شما
  1. وقتی حضرت عمر[رض] خلیفه دوم اسلام میخواست باشخصی ملاقات کند وآن شخص را والی مصر مقرر نماید آن شخص به وقت موعود نزد حضرت عمر میآید و عمر را میبیند که مشغول بازی با طفلان است! آن شخص میگوید شما خلیفه اسلام با اطفال بازی میکنید؟ حضرت عمر میگوید بلی و از او میپرسد که شما با اطفال چه میکنید؟ آن شخص جواب میدهد: وقتیکه من داخل میشوم اطفال و خانمها هرکدام در گوشهء آرام و خاموش مینشینند حضرت عمر[رض] به آن شخص میگوید که خودت از ولایت مصر پس موقوف هستید! آن شخص میگوید چرا؟ حضرت عمر در جوابش میگوید: وقتیکه شمابا اطفال وزنان خودچنین میکنید با بیگانگان چطور خواهید بود از اینرو لیاقت والی شدن را ندارید! طالبان در افغانستان از پیشواهان اسلام بیاموزند و حکمرواییشان را اصلاح کنند!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.