یکشنبه ۱۸ عقرب ۱۳۹۳

اشرف غنی: جامعه‌ی جهانی برای مبارزه با مواد مخدر اقدام کند

اطلاعات روز: محمد اشرف غنی، رییس جمهور کشور در دیدار با معاون سرمنشی سازمان ملل متحد در امور مبارزه با مواد مخدر گفت که جامعه‌ی جهانی برای […]

اطلاعات روز: محمد اشرف غنی، رییس جمهور کشور در دیدار با معاون سرمنشی سازمان ملل متحد در امور مبارزه با مواد مخدر گفت که جامعه‌ی جهانی برای مبارزه با مواد مخدر در افغانستان اقدام کند. اشرف غنی افزود که برای مبارزه با مواد مخدر، به استراتژی واحد بین‌المللی ضرورت است.

دفتر رسانه‌های ریاست جمهوری با نشر خبرنامه‌‌ای اعلام کرد، اشرف غنی با دیوری فیدوتوف، معاون سرمنشی سازمان ملل در امور مبارزه با مواد مخدر، شام روز شنبه هفته‌ی روان در ارگ دیدار کرد. در این دیدار دیوری فیدوتوف در مورد تلاش‌‌ها و فعالیت‌های معاونیت سازمان ملل در امور مبارزه با مواد مخدر، از جمله قاچاق مواد مخدر، به اشرف غنی معلومات داده است.

او از ادامه‌ی کمک‌های سازمان ملل در مبارزه با مواد مخدر در کشور اطمینان داده است. در این دیدار اشرف غنی گفت، مواد مخدر ساختار اجتماعی افغانستان را از بین برده است. او افزود، برای مبارزه با مواد مخدر، به هماهنگی و استراتژی واحد بین‌المللی ضرورت است که بر اساس‌ آن باید با تولید، ترانزیت و تمویل این پدیده مبارزه‌ی همه‌جانبه و قاطع شود.

او راه اساسی مبارزه با مواد مخدر را عصری ساختن سیستم زراعتی خواند و از سازمان ملل خواست که در این بخش به دهقانان کشور کمک کند. فیدوتوف در اين دیدار گفت، بان‌ کی مون، سرمنشی سازمان ملل در فرصت مناسب به افغانستان سفر می‌کند. اشرف غنی از سفر بان کی مون به افغانستان قدردانی کرد و گفت، در فرصت مناسب در مورد ترتیبات سفر، به سرمنشی سازمان ملل اطلاع خواهد داد.

مشترک شدن
اطلاع رسانی
guest
0 دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
View all comments