یکشنبه ۱۸ عقرب ۱۳۹۳

وزارت معادن و پترولیم: ناامنی مانع سرمایه‌گذاری خارجی‌ها در بخش معادن شده است

اطلاعات روز: وزارت معادن و پترولیم کشور می‌گوید، ناامنی هنوز از چالش‌های اصلی فراراه استخراج معادن است. به باور مقام‌ها در این وزارت، به همین دلیل، سرمایه‌داران […]

اطلاعات روز: وزارت معادن و پترولیم کشور می‌گوید، ناامنی هنوز از چالش‌های اصلی فراراه استخراج معادن است. به باور مقام‌ها در این وزارت، به همین دلیل، سرمایه‌داران علاقه‌ی زیادی به سرمایه‌گذاری در این بخش ندارند. محمد اکبر بارکزی، سرپرست وزارت معادن و پترولیم گفت، بدون تأمین امینت، سرمایه‌گذاران خارجی در بخش استخراج معادن در کشور سرمایه‌گذاری نخواهند کرد.

او افزود، به دلیل ناامنی در کشور، کار حوزه‌ی نفتی دریای آمو، مس عینک و بسیاری از پروژه‌های بزرگ متوقف شده‌ است. بارکزی تأکید کرد که برای رشد اقتصادی کشور باید در قسمت تأمین امنیت استخراج معادن کشور توجه‌‌ جدی شود. او این اظهارات را در مجلس سنا بیان کرد.

این مجلس دیروز سرپرست وزارت معادن و پترولیم کشور را برای پاسخ‌گویی به سوا‌ل‌های سناتوران در مورد مشکلات معادن فراخوانده بود. بارکزی در این نشست از حکومت، اعضای شورای ملی و مردم خواست که در تأمین امنیت کشور، به‌ویژه در ساحات معادن، همکاری کنند.

او در ادامه افزود، پس از تصویب و توشیح قانون جدید معادن، علاقه‌مندی سرمایه‌گذاران بین‌المللی برای سرمایه‌گذاری در معادن کشور افزایش یافته است. به گفته‌ی او، شماری از سرمایه‌گذاران بین‌المللی برای سریامه‌گذاری در بخش معادن با وزارت معادن و پترولیم از طریق ایمیل در تماس شده‌اند.

سرپرست وزارت معادن و پترولیم در بخش دیگر سخنانش گفت که استخراج غیرقانونی در معادن کشور، هنوز وجود دارد. او زورمندان محلی را از عوامل خودسری‌ها در استخراج معادن خواند و افزود که وزارت معادن تمام خودسری‌ها در استخراج معادن را با نهادهای اجرایی مربوطه در میان گذاشته است.

مشترک شدن
اطلاع رسانی
guest
0 دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
View all comments