طالبان چهار مرد و دو زن را به اتهام داشتن «روابط نامشروع» در تخار شلاق زدند

طالبان چهار مرد و دو زن را به اتهام داشتن «روابط نامشروع» در تخار شلاق زدند

منابع محلی در ولایت تخار می‌گویند که طالبان چهار مرد و دو زن را به اتهام داشتن «روابط نامشروع» در مسجد جامع شهر تالقان، مرکز این ولایت دادگاه صحرایی کرده و شلاق زده‌اند.

یک منبع که خواست نامش در خبر ذکر نشود، به روزنامه اطلاعات روز گفت که طالبان این افراد را حوالی ساعت ۱:۳۰ دقیقه‌ی پس از چاشت امروز (جمعه، ۲۰ عقرب) در محوطه‌ی مسجد جامع تالقان در معرض دید نمازگزاران شلاق زده‌اند.

به‌گفته‌ی منبع، طالبان چهره‌های افراد متهم را پوشانیده و دستان‌شان را از پشت بسته بودند. دادگاه صحرایی آنان تحت تدابیر شدید امنیتی برگزار و به هر یک از افراد متهم صد ضربه شلاق زده شده است.

منبع همچنین گفت که طالبان این افراد را مجبور کرده‌اند تا بگویند: «هر کسی که زنا می‌کند، سزایش این [شلاق زدن در ملاء عام] است.»

در همین حال، یکی از نمازگزاران به شرط افشانشدن نامش، گفت که این افراد از اعضای خود طالبان بودند و به‌خاطر عبرت سایر اعضای این گروه دادگاه صحرایی شده‌اند.

این درحالی است که پس از این دادگاه صحرایی، طالبان در یک دادگاه صحرایی دیگر در همین مسجد، حوالی ساعت ۳:۳۰ بعد از ظهر امروز، هفت دختر را به اتهام رعایت‌نکردن حجاب اسلامی و نُه پسر دیگر را نیز به اتهام همراهی این دختران در بازار، شلاق زده‌اند.

منابع می‌گویند طالبان به‌خاطر پنهان نگهداشتن دادگاه صحرایی اعضای خودشان، این تعداد دختر و پسر جوان را از سطح شهر جمع‌آوری و سپس هر یک از آنان را ۳۰ ضربه شلاق زده‌اند.

مسئولان محلی طالبان تاکنون در ولایت تخار تاکنون در این باره چیزی نگفته‌اند.