صبغت‌الله احمدی، سخن‌گوی جبهه مقاومت ملی
عکس: شبکه‌های اجتماعی

«جبهه مقاومت»: پاکستان می‌خواهد عمدا مقاومت مردم افغانستان را انکار کند

صبغت‌الله احمدی، سخن‌گوی «جبهه مقاومت» به رهبری احمد مسعود به اظهارات بلاول بوتو زرداری، وزیر خارجه‌ی پاکستان که گفته است هیچ مقاومتی علیه طالبان در افغانستان وجود ندارد، واکنش نشان داده است.

آقای احمدی شنبه‌شب (۲۹ دلو) در یادداشتی در صفحه‌ی کاربری فیس‌بوک خود نوشته است از این‌که دولت پاکستان «ادامه‌ی اشغال افغانستان توسط گروه تروریستی طالبان را قانونی می‌داند»، اظهار تعجب کرده است.

احمدی نوشته است زمانی‌که گروه طالبان هوای حضور در پاکستان را در سر بپروراند، برای دولت این کشور پدیده‌ی «زشت و تروریستی است».

به‌گفته‌ی او، اما وزیر خاجه‌ی پاکستان با قانونی‌دانستن «اشغال افغانستان» توسط طالبان، تلاش می‌کند با قرائت روایت دروغین این گروه، خطر داعش را برجسته و «واقعیت مقاومت مردم افغانستان را عمدا انکار کند».

سخن‌گوی «جبهه مقاومت» در ادامه نوشته است که مقاومت مردم افغانستان پیروز می‌شود و به جای کشورهای بیرونی، مردم خودشان در مورد نوع نظام و سرنوشت آینده‌ی‌شان تصمیم می‌گیرند.

بلاول بوتو زرداری، وزیر خارجه‌ی پاکستان به تازگی در نشست امنیتی مونیخ آلمان در مورد افغانستان صحبت کرده و گفته است که هیچ مقاومتی علیه طالبان در افغانستان وجود ندارد و بزرگ‌ترین تهدید برای این گروه در حال حاضر گروه داعش ست.

آقای زرداری همچنین گفته است که اگر طالبان «اراده و ظرفیت» برای مقابله با گروه‌های شبه‌نظامی فعال در افغانستان نداشته باشند، رفتن تروریسم به جاهای دیگر فراتر از پاکستان زمان زیادی نمی‌برد.