ذبیح‌الله مجاهد، سخن‌گوی طالبان
عکس: آرشیف

سخن‌گوی طالبان: در عملیات بر مخفیگاه داعش در کابل سه داعشی کشته شدند

ذبیح‌الله مجاهد، سخن‌گوی طالبان مدعی است که در یک عملیات تازه نیروهای این گروه علیه مخفیگاه داعش در شهر کابل، سه داعشی کشته شده‌اند.

مجاهد امروز (چهارشنبه، ۲ حمل) در رشته‌توییتی نوشته است که این عملیات شب گذشته در چهارراهی بت‌خاک حوزه‌ی دوازدهم امنیتی شهر کابل اجرا شده است.

به‌گفته‌ی مجاهد، در جریان این عملیات مقداری اسلحه، بمب‌های دستی، مواد منفجره، ریموت و وسائل ساخت ماین به‌دست آمده است.

او همچنین مدعی شده است که اعضای داعش از این مخفیگاه به‌خاطر اجرای حملات در شهر کابل استفاده می‌کردند و برنامه داشتند که در ماه رمضان «مکان‌های مقدس» و مردم غیرنظامی را هدف قرار بدهند.

سخن‌گوی طالبان در ادامه نوشته است که این برنامه‌ی داعش پیش از رسیدن به هدف، خنثا شده است. به‌گفته‌ی مجاهد، در جریان این عملیات به نیروهای طالبان و غیرنظامیان آسیبی نرسیده است.

در هفته‌های اخیر طالبان چندین بار مدعی شده‌اند که مخفیگاه‌های داعش را در شهرهای کابل، مزارشریف و میمنه هدف قرار داده که در نتیجه چندین داعشی کشته شده‌اند.

از سوی هم، عملیات طالبان علیه داعش درحالی ادامه دارد که چند روز پیش امیرخان متقی، سرپرست وزارت خارجه‌ی طالبان گفته بود که هیچ گروه مخالف این گروه، به‌شمول داعش در افغانستان حضور ندارد و عاملان برخی از رویدادها از خارج می‌آیند.