Photo: via twitter/Khalid Zadran

وزارت داخله‌ی طالبان: داعش قصد دارند به مقام‌های طالبان در تجمعات حج‌مبارکی حمله کنند

وزارت داخله‌ی طالبان به فرماندهان امنیه‌ی این گروه در ۳۴ ولایت اطلاع داده است که براساس اطلاعات استخباراتی، داعش قصد حمله علیه مسئولان طالبان پس از برگشت از مراسم حج را دارد.

در نامه‌ای که از آدرس ریاست پلان و اپراسیون معینیت ارشد امنیتی وزارت داخله‌ی طالبان عنوانی فرماندهان امنیه‌ی این گروه در ولایت‌ها صادر شده، آمده است که داعش قصد دارد در مراسم حج‌ مبارکی علیه مسئولان طالبان حملات انتحاری و بمب‌گذاری انجام دهد.

در این نامه که نسخه‌ای از آن بدست اطلاعات روز رسیده، آمده است: «براساس معلومات بدست‌آمده‌ی استخباراتی، داعش پلان دارد که در یک تعداد ولایت‌ها بر مسئولان، والی‌ها، رييس‌ها و دیگر مسئولان نظامی و ملکی امارت اسلامی که امسال برای ادای فریضه‌ی حج رفته بودند، در وقت آمدن از حج و در مراسم حج مبارکی با استفاده از تراکم و ازدحام و پوشش مراجعین و مهمانان بر دفترها و خانه‌های آنان حملات انتحاری انجام دهد.»

وزارت داخله‌ی طالبان از فرماندهان امنیه‌ی این گروه خواسته‌ است که فعالیت‌های قانونی و ضروری انجام دهند و از فعالیت‌های‌شان اطلاع دهند.

طالبان در حالی از برنامه‌ی داعش برای حمله علیه مقام‌های این گروه اطلاع می‌دهند که داعش طی ماه‌های اخیر حملات هدفمندی را علیه مسئولان محلی طالبان انجام داده‌اند.

محمدداوود مزمل، والی پیشین طالبان در بلخ، فرمانده امنیه‌ی این گروه در بدخشان و معاون والی طالبان در این ولایت در حملاتی کشته شدند که مسئولیت آن‌ها را گروه داعش برعهده گرفت.

در همین حال طالبان می‌گویند که داعش در افغانستان سرکوب شده‌ و تهدید نیست.