ادعای قتل یک بازرگان توسط طالبان در جوزجان؛ طالبان رد کردند
Photo: Social Media

ادعای قتل یک بازرگان توسط طالبان در جوزجان؛ طالبان رد کردند

بستگان حفیظ‌الله رووفی، از بازرگانان محلی در جوزجان می‌گویند که طالبان او را پیش چشمان خانواده‌اش تیرباران و پسرش را زخمی کرده‌اند.

یکی از بستگان آقای رووفی به روزنامه اطلاعات روز گفت که طالبان بامداد روز سه‌شنبه (۳ اسد) به خانه‌ی این بازرگان در منطقه «قزانچی» شهر شبرغان یورش برده و او را کشته‌اند.

او گفت که طالبان از این بازرگان حدود یک هفته قبل خواسته بودند که برادرش را که در یکی از کشورهای همسایه افغانستان به‌سر می‌برد، به جوزجان بخواهد، اما پس از آن‌که برادرش حاضر نشده به کشور بازگردد، طالبان اقدام به کشتن این بازرگان کرده‌اند.

بستگان آقای رووفی می‌گویند که برادر وی مشاور یکی از نهادهای حامی انتخابات در زمان حکومت پیشین و خود آقای رووفی تاجر سیخ‌گول بوده است.

آن‌ها می‌گویند که طالبان به مادر و اعضای خانواده آقای رووفی اجازه نداده‌اند که جنازه‌ی او را ببینند. به‌گفته‌ی آن‌ها، مراسم جنازه‌ی رووفی روز گذشته و مراسم فاتحه‌خوانی وی امروز برگزار شده است.

بستگان این بازرگان ۴۲ ساله ادعا می‌کنند که طالبان سال گذشته برادرزاده‌ی او را نیز به قتل رسانده‌ بودند.

عبدالستار حلیمی، سخن‌گوی فرماندهی امنیه‌ی طالبان در جوزجان، دست‌داشتن اعضای این گروه در قتل حفیظ‌الله رووفی را رد کرده، می‌گوید که او توسط «افراد مسلح ناشناس» به قتل رسیده است.

حلیمی همچنین گفت که تحقیقات به‌منظور روشن شدن انگیزه‌ی قتل و شناسایی عاملان آن جریان دارد.

طالبان از زمان تسلط دوباره بر افغانستان، بارها متهم به قتل‌های فراقانونی شده‌اند.