Photo: IRNA

یک شهروند افغانستان با سه پسرش بر اثر گازگرفتگی در درون چاه در ایران جان باختند

رسانه‌های ایرانی گزارش داده‌اند که مرد ۶۴ ساله‌ی اهل افغانستان با سه پسرش بر اثر گازگرفتگی در درون یک چاه در شهر شیراز آن کشور جان باخته‌اند.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایرنا، این حادثه حوالی ساعت ۹:۱۵ دقیقه‌ی صبح امروز (یک‌شنبه، ۱۵ اسد) به وقت ایران، در روستای «گچی» شیراز رخ داده است و یک شهروند دیگر افغانستان نجات داده شده است.

هادی عبدی‌پور، رییس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز ایران گفته است که این افراد در یک کارگاه جمع‌آوری ضایعات مشغول کار بودند.

او افزوده است چاهی که این افراد در درون آن جان داده‌اند «یک چاه سپتیک برای جمع‌آوری پس‌آب حاصل از ضایعات» بوده که به‌دلیل عدم تهویه مناسب، در آن گاز متان و کاربن دی‌اکساید وجود داشته است.

این مقام شهرداری شیراز ایران گفته است: «گاز این چاه بسیار سمی و کشنده است. نفر اول که وارد شده از حال رفته و نفر دوم وقتی که برای خارج‌کردن این فرد وارد چاه شده نیز دچار حادثه شده و جان باخته است. همین‌طور پنج نفر برای نجات یک‌دیگر وارد این چاه شده و همگی دچار مسمویت و گازگرفتگی شده‌اند.»

رییس اورژانس ولایت فارس ایران نیز در این مورد گفته است: «چهار فرد جان باخته شامل: پدر ۶۴ ساله و سه پسر ۲۵ ساله، ۲۷ ساله و ۳۴ ساله بوده‌اند.»

مهاجران افغانستان در ایران اکثرا مشغول کارهای شاقه و با خطرات ایمنی بسیار بالا است.

پیش از این نیز بارها از جان‌باختن مهاجران کشور در ایران بر اثر حوادث مشابه و افتادن از ساختمان در هنگام کار گزارش شده است.