پرتاب راکت بر یک میدان والیبال، سه نفر را کشت

اطلاعات روز: بر اثر پرتاب راکت بر یک میدان والیبال در ولایت میدان وردک تعدادی از بازیگران والیبال و تماشاچیان کشته و زخمی شده‌اند. عطاالله خوگیانی، سخنگوی سرپرست ولایت میدان‌وردک دیروز به رسانه‌ها گفت که در این حمله سه بازیگر والیبال کشته و پنج تن غیر‌نظامی دیگر زخمی شده‌اند.

این رویداد بعد‌از‌ظهر روز شنبه در میدان والیبال در قریه‌ی امرخیل ولسوالی نرخ این ولایت رخ داده است. سخنگوی سرپرست ولایت میدان‌وردک گفت که این حمله حین بازی والیبال بین دو گروه از جوانان صورت گرفته است. او افزود که این حمله از سوی گروه طالبان انجام شده است.

در چند ماه اخیر این دومین بار است که گروه طالبان میدان والیبال را مورد هدف قرار می‌دهد. حدود یک‌ماه پیش طالبان تروریست یک حمله‌ی انتحاری را در میدان والیبال ولسوالی یحیی‌خیل ولایت پکتیکا انجام دادند که بر اثر آن حدود 60 تن کشته و بیش از 70 تن دیگر زخمی شدند.

از سوی‌ دیگر، دیروز عزیز‌الرحمان صدیقی، رییس شورای علمای میدان‌وردک بر اثر انفجار ماین مقناطیسی جاسازی شده در موترش زخمی شد. نجیب دانش، معاون سخنگوی وزارت امور داخله گفت که این انفجار صبح روز یک‌شبنه در نزدیکی پل آرتل کابل در مقابل شفاخانه‌ی ابن سینا رخ داده است.

به گفته‌ی آقای دانش، در این رویداد به‌شمول رییس شورای علمای میدان‌وردک، سه تن زخمی شده‌اند. در همین حال، عطا‌الله خوگیانی، سخنگوی سرپرست ولایت میدان‌وردک به رسانه‌ها گفته است که در این رویداد رییس شورای علمای میدان‌وردک، پسر و راننده‌اش زخمی شده‌اند. وضعیت صحی پسر رییس شورای علمای این ولایت وخیم خوانده شده است.

میدان والیبال, ولایت میدان وردک, طالبان, راکت,