sent to Etilaatroz

جزئیات تازه از قتل یک نظامی پیشین در بغلان؛ «اعضای طالبان» هیئت محمد را دوبار تیرباران کردند

نزدیکان یک نظامی پیشین به اسم «هیئت محمد» و منابع مردمی در بغلان می‌گویند که «اعضای طالبان» این نظامی پیشین را در شهر پلخمری، مرکز این ولایت «دوبار» تیرباران کرده‌اند.

شماری از نزدیکان و دست‌کم دو منبع مردمی به روزنامه اطلاعات روز گفته‌اند که هیئت محمد صبح دیروز (شنبه، ۵ جوزا) در ساحه‌ی «بندر کابل سابقه» در شهر پلخمری از سوی دو عضو موتورسایکل‌‌سوار طالبان تیرباران شده است.

به‌گفته‌ی منابع، صبح دیروز هنگامی که هیئت محمد پس از ورزش صبحگاهی می‌خواست به سمت خانه‌اش برود، اعضای موتورسایکل‌سوار طالبان در مقابل چشمان مردم، ابتدا دو مردمی تفنگچه به ناحیه‌ی شکم او شلیک می‌کنند و از ساحه دور می‌شوند.

براساس اطلاعات منابع، اعضای طالبان لحظات بعد دوباره برمی‌گردند و این‌بار شش مرمی بر جسد هیئت محمد شلیک می‌کنند که به ناحیه‌ی شانه و قبرغه‌اش اصابت کرده است.

منابع می‌گویند که هیئت محمد رتبه‌ی نظامی «ضابط» از حکومت پیشین داشت و در حوزه‌های دوم و چهارم شهر پلخمری وظیفه انجام داده بود.

به‌گفته‌ی منابع، او در زمان حکومت پیشین بازنشسته شده بود و در حال حاضر مشغول فعالیت‌های شخصی بود.

منابع می‌گویند که هیئت محمد از باشندگان اصلی اندراب بغلان بود و در شهر پلخمری در میان اندرابی‌ها به‌عنوان یک متنفذ شناخته می‌شد.

مسئولان محلی طالبان در بغلان تا اکنون در مورد قتل این نظامی پیشین اظهارنظر نکرده‌اند.

طالبان از زمان تسلط دوباره بر افغانستان به‌صورت گسترده به بازداشت، شکنجه و کشتار فراقانونی نظامیان و مقام‌های حکومت پیشین متهم شده‌اند.