پنج شنبه ۱۲ میزان ۱۳۹۷

دفتر شورای امنیت ملی با طرح خصوصی سازی جنگ افغانستان مخالفت کرد

اطلاعات روز: دفتر شورای امنیت ملی کشور به طرح خصوصی سازی جنگ افغانستان از سوی یک شرکت امریکایی واکنش نشان داده و گفته است که دولت و […]

اطلاعات روز: دفتر شورای امنیت ملی کشور به طرح خصوصی سازی جنگ افغانستان از سوی یک شرکت امریکایی واکنش نشان داده و گفته است که دولت و مردم افغانستان تحت هیچ شرایطی اجازه نخواهند داد تا مبارزه علیه تروریزم خصوصی و به یک تجارت سود آور مبدل شود. 

در اعلامیه این دفتر که امروز پنجشنبه (۱۲ میزان) منتشر شده، آمده است: «در این اواخر بحث‌های خصوصی‌سازی جنگ افغانستان، با هدف افزودن عناصر خارجی و غیر مسوول در جنگ افغانستان صورت گرفته است. دیدگاه خصوصی سازی جنگ افغانستان، اصل را که افغان‌ها خود تعیین کننده‌ی آینده‌ی خود می‌باشند، نقض می‌کند. نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان در چارچوب قوانین کشور مسوولیت و صلاحیت حفاظت از ارزش‌های اسلامی، حاکمیت ملی، استقلال و تمامیت ارضی کشور و مردم عزیزمان را دارند.»

براساس اعلامیه، حکومت افغانستان به عنوان یک کشور مستقل، تمامی گزینه‌های حقوقی علیه کسانی که در تلاش خصوصی‌سازی جنگ در این کشور می‌باشند، را بررسی خواهد کرد.

این در حالی است که اریک پرنس، بنیان‌گذار شرکت بلک واتر چندی پیش در یکی از مصاحبه‌های تلویزیونی‌اش گفته بود که مسوولیت جنگ افغانستان را این شرکت به عهده می‌گیرد.

اریک پرنس در مصاحبه‌ای با طلوع نیوز گفته بود که نیروهای او می‌توانند در شش ماه وضعیت جنگ افغانستان را تغییر دهند. براساس طرح آقای پرنس، ۳۶۰۰ نیروی شرکت او به افغانستان خواهند آمد و در هر کندک ارتش، ۳۶ تن از این نیروها جابه‌جا خواهند شد. این نیروها، از هواپیماهای جنگی و اکمالاتی برخوردار خواهند بود و در هر پرواز، نیروهای او با نیروهای ناتو و نظامیان افغانستان یکجا خواهند بود.

مشترک شدن
اطلاع رسانی
guest
0 دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
View all comments