زندگی‌نامه‌ی مینا نادری، کاندیدای مستقل مجلس نمایندگان از ولایت هرات برای انتخابات پارلمانی ۱۳۹۷

زندگی‌نامه‌ی مینا نادری، کاندیدای مستقل مجلس نمایندگان از ولایت هرات برای انتخابات پارلمانی ۱۳۹۷

بانو مینا نادری، فرزند حاجی غلام حسین راباط، معروف به حاجی شیراز، از ولسوالی مالستان ولایت غزنی، در سال ۱۳۶۶ هجری شمسی مصادف با سال ۱۹۸۵ میلادی در ناحیه‌ی پنجم شهر هرات باستان، دیده به جهان گشود. وی در دامان پرمهر مادری به نام “زیور” که در آن آوان چند سالی می‌شد ولسوالی مالستان را به قصد زندگی در شهر هرات، ترک کرده بود، الفبای زندگی را شروع به آموختن کرد. او در کودکی قبل از اینکه شامل مکتب شود، آموزش قرآن را در مساجد و مکاتب خانگی نزد اساتید خود آموخت. هنوز شش‌ساله بود که به خاطر شوق آموزش، مادرش را واداشت تا او را همراه با خواهر بزرگترش به مکتب بفرستد. در مکتب، وی جز متعلمین ممتاز مکتب به شمار می‌رفت. در زمان طالبان نیز وی درس‌های خود را در خانه نزد خواهران بزرگترش می‌آموخت.

بانو نادری در سال‌های پایانی مکتب، هرات را به قصد مسکو ترک کرد و در این شهر درس‌هایش را ادامه داد و به پایان رساند. از اینکه در کودکی شوق و علاقه‌ی فراوانی به رشته‌ی ژورنالیزم داشت و تنها آرزویش برای ادامه‌ی تحصیل راه‌یافتن به دانشکده‌ی ژورنالیزم بود، با تلاش‌های فراوان، وی شامل دانشگاه «دوستی ملل» شهر مسکو شد و رشته‌ی ژورنالیزم را برای دوره‌ی لیسانس انتخاب کرد.

یک سال آمادگی زبان روسی برای بانو نادری، یک فرصت طلایی بود که با محصلین کشورهای مختلفی که برای تحصیل به مسکو آمده بودند، آشنا و با فرهنگ‌ها و سنت‌های کشورهای مختلف بیشتر معرفی شود.

وی دوره‌ی چهارساله‌ی لیسانس را در رشته‌ی ژورنالیزم موفقانه به پایان رساند، اما با ختم این دوره، او هدف‌های بزرگتری در سر می‌پروراند که البته فقط با ادامه‌ی تحصیل می‌توانست بر آن فایق آید. بانو نادری تصمیم گرفت که دوره‌ی ماستری (فوق لیسانس) را علوم سیاسی بخواند و با تئوری دنیای سیاست بیشتر آشنا شود. در سال دوم دوره‌ی ماستری وی موفق شد که در بین هشت محصل برتر دانشگاه «دوستی ملل» از میان محصلان بیش از ۱۵۰ کشور جهان، افتخاری برای محصلین افغان بیافریند و دیپلوم سرخ افتخاری را کسب کند و به همین خاطر سفیر وقت افغانستان در مسکو به او لوح تقدیر داد.

در دوره‌ی ماستری در کنار پیش‌بردن دروس خود، وارد آژانس‌های خبری شد. برای وی فرصت خوبی بود که هم تئوری بخواند و هم عملا در خبرگزاری‌ها تجربه کسب کند. همکاری‌اش با آژانس‌های خبری تا اواخر سال ۲۰۱۶ میلادی، پس از اینکه به کابل آمده بود، نیز ادامه داشت.

در سال ۲۰۱۱ وی دوره‌ی ماستری علوم سیاسی را موفقانه به پایان رساند و بلافاصله شامل دوره‌ی دکترا شد. وی این بار خواست تا محقق و دانشجوی روابط بین‌الملل در مقطع دکترا باشد.

در اوایل سال ۲۰۱۶ وی به وطن بازگشت و کابل را برای زندگی‌کردن برگزید. در سال اول زندگی در کابل همکاری وی با آژانس‌های خبری ادامه داشت. همزمان با آن، پیشه‌ی معلمی را نیز انتخاب و تدریس در دانشگاه‌های خصوصی را آغاز کرد.

پس از آن وی در ارگان‌های دولتی وارد کار شد تا کار در ادارات دولتی را نیز تجربه کند و در عین حال بعد از اوقات رسمی، به منظور آموختاندن تجارب و یافته‌های تحصیلی وکاری‌اش به محصیلان، در دانشگاه‌های خصوصی به عنوان استاد نیز فعالیت می‌کرد.

استاد نادری فعلا کاندیدای دوره‌ی دکتورا در رشته‌ی روابط بین‌المللی در دانشگاه «دوستی ملل» شهر مسکو فدراسیون روسیه است که برای دفاع رساله‌ی دکترایش آمادگی می‌گیرد.

وی ازدواج کرده است و ثمره‌ی این ازدواجش، یک پسر و یک دختر اند.

اشاره: این یک آگهی بازرگانی است

دیدگاه‌های شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *