چهارشنبه ۱۶ عقرب ۱۳۹۷

هیأت شورای عالی صلح فردا به مسکو می‌رود

اطلاعات روز: شورای عالی صلح کشور اعلام کرد که یک هیأت چهار نفره به ریاست حاجی دین‌محمد، معاون این شورا به نمایندگی از مردم و دولت افغانستان […]

اطلاعات روز: شورای عالی صلح کشور اعلام کرد که یک هیأت چهار نفره به ریاست حاجی دین‌محمد، معاون این شورا به نمایندگی از مردم و دولت افغانستان قرار است فردا پنج‌شنبه برای شرکت در نشست صلح مسکو، عازم روسیه شود.

احسان طاهری، سخن‌گوی شورای عالی صلح امروز چهارشنبه (۱۶ عقرب) در نشست خبری در مرکز رسانه‌های حکومت در کابل گفت که در ترکیب این هیأت چهار نفره عطاءالله سلیم، حبیبه سرابی و مولوی عبدالخبیر اوچقون از معاونان این شورا شاملند.

آقای طاهری گفت که نشست صلح مسکو که قرار است روز جمعه (۱۸ عقرب) برگزار شود، در آن در مورد آغاز مذاکرات صلح بین دولت افغانستان و گروه طالبان بحث می‌شود.

سخن‌گوی شورای عالی صلح افزود که رهبری و حاکمیت روند صلح در دست افغان‌ها است و هیچ کشور، نهاد و شخصی به استثنای افغانستان، نمی‌توانند در رابطه به صلح تصمیم بگیرند.

نشست صلح مسکو که قرار بود به تاریخ چهارم ماه سپتمبر سال جاری میلادی برگزار شود، به درخواست رییس جمهوری اشرف غنی به تعویق انداخته شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of