کمیسیون انتخابات: ناظران احزاب سیاسی مانع پیشرفت در روند بازشماری و تفتیش آرا می‌شوند

اطلاعات روز: کمیسیون مستقل انتخابات اعلام کرده است که شماری از ناظران احزاب سیاسی مانع پیشرفت در روند بازشماری و تفتیش آرا می‌شوند.

در اعلامیه‌ی این کمیسیون که امروز دوشنبه (28 عقرب) منتشر شده، آمده است: «روز گذشته تعدادی از احزاب به دلیل مشاجره با یک کارمند پایین رتبه‌ی کمیسیون روند بازشماری و تفتیش آرا را متوقف ساخته و موضوع را با رهبری کمیسیون‌های انتخاباتی شریک ساختند.»

در اعلامیه گفته شده با وجودی که رهبری کمیسیون‌های انتخاباتی به ناظران احزاب سیاسی از بررسی این موضوع اطمینان داده اما آنان بازهم به این مسأله توجه نکرده و با تحریک دیگران مانع پیشرفت کار روز یکشنبه شده‌اند.

در اعلامیه آمده است: «چنانچه دیده شد تعدادی از ناظرین از حیطه‌ی صلاحیت شان پا فراتر گذاشته و می‌خواهند بیشتر اعمال نفوذ نمایند. علاوتاً شماری از احزاب خواهان ناظرین اضافی بوده، اصول و طرزالعمل‌های نظارتی را در نظر نگرفته و با تحریک دیگران  پیشرفت روند تفتیش و بازشماری را مختل می‌نمایند. با ادامه‌ی چنین وضعیت کمیسیون قادر نخواهد بود در زمان معینه نتایج را اعلان نماید.»

کمیسیون مستقل انتخابات از احزاب سیاسی خواسته است که ناظران شان را توصیه کنند تا طرزالعمل‌های مربوط به نظارت را رعایت کنند و سبب بدنامی احزاب و مانع بازشماری آرا و پیشرفت روند ملی نشوند.

این کمیسیون در عین حال گفته است که آرای بیش از دوصد محل ولایت کابل تفتیش و بازشماری شده است.در اعلامیه‌ی این کمیسیون گفته شده که تاکنون پنجاه درصد آرا در سرور عمومی ثبت شده است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.