دوشنبه 12 قوس 1397

کمک 9.1 میلیون دالری جاپان برای رسیدگی به نیازهای فوری زنان و کودکان در افغانستان

اطلاعت روز: دولت جاپان 9.1 میلیون دالر را برای بهبود صحت کودکان و مادران افغان به حکومت افغانستان کمک کرده است. این کمک مالی جاپان برای رسیدگی […]

اطلاعت روز: دولت جاپان 9.1 میلیون دالر را برای بهبود صحت کودکان و مادران افغان به حکومت افغانستان کمک کرده است. این کمک مالی جاپان برای رسیدگی به نیازهای فوری زنان و کودکان درافغانستان به مصرف خواهد رسید.

در اعلامیه‌ی سفارت جاپان در کابل آمده است که این کمک از طریق برنامه‌های اداره‌ی یونیسف یا اداره‌ی حمایت از کودکان سازمان ملل متحد برای واکسین 1.4 میلیون کودک نوزاد،‌ محافظت بیش از ده میلیون کودک زیر پنج سال و واکسین تیتانوس برای بیش از 2.8 میلیون زن باردار به مصرف خواهد رسید.

در اعلامیه همچنان گفته شده است که این کمک مالی در کنار کمک به هدف توسعه‌ی پایدار سوم یا (SDG3) به‌خاطر زندگی سالم و بهبود رفاه برای کودکان در تمام سنین، درمحو بیماری فلج اطفال در افغانستان نیز کمک خواهد کرد.

اعلامیه به نقل از متسوجی سوزوکا، سفیر جاپان در کابل آورده است که جاپان در تلاش است تا افغانستان به زودی به یک مکان راحت برای نوزادان تبدیل شود.

در همین حال، فیروزالدین فیروز، وزیر صحت عامه‌ی کشور در مراسم امضای این قرارداد گفته است که مرگ و میر کودکان از 192 کودک در هر یک هزار تولد زنده درسال 2001 میلادی به 55 کودک در سال 2015 میلادی کاهش یافته است.

آقای فیروز همچنان گفته است: «بیشترین مرگ‌ومیر در پنج سال اول زندگی قابل وقایه است و ارایه‌ی واکسین‌های با کیفیت به تمامی کودکان واجد شرایط، یکی ازابزارهای موثر برای جلوگیری از این مرگ‌ومیر است.»

این در حالی است که بر اساس آمار وزارت صحت، درجریان سال جاری میلادی 20 واقعه‌ی مثبت پولیو در کشور به ثبت رسیده است.

اطلاع‌رسانی
به من اطلاع بده در صورتی که
guest
0 دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
View all comments