سه شنبه ۲۷ قوس ۱۳۹۷

عمران خان: مذاکرات میان طالبان و نمایندگان امریکا در امارات به کمک اسلام‌آباد انجام شده است

اطلاعات روز: همزمان با آغاز دور تازه‌ی گفت‌وگو میان طالبان و نمایندگان امریکا در امارات متحده‌ی عربی، عمران خان، نخست وزیر پاکستان گفته است که این گفت‌وگوها […]

اطلاعات روز: همزمان با آغاز دور تازه‌ی گفت‌وگو میان طالبان و نمایندگان امریکا در امارات متحده‌ی عربی، عمران خان، نخست وزیر پاکستان گفته است که این گفت‌وگوها و مذاکرات با میانجی‌گری و کمک اسلام‌آباد در شهر ابوظبی، پایتخت امارات متحده‌ی عربی انجام شده است.

عمران خان امروز سه‌شنبه (۲۷ قوس) در صفحه‌ی رسمی توییتر خود نوشته است که نمایندگان طالبان و امریکا با میانجی‌گری اسلام‌آباد با هم مذاکره کرده‌اند و او امیدوار است که این میانجی‌گری بتواند به حدود سه دهه رنج «مردم شجاع افغان» پایان داده و منجر به صلح در این کشور شود.

او همچنان نوشته است: «پاکستان برای تقویت صلح در افغانستان تمام تلاش خود را انجام خواهد داد.»

نخست وزیر پاکستان این اظهارات را در حالی مطرح کرده است که نمایندگان امریکا و گروه طالبان برای دومین روز پی‌هم در شهر ابوظبی امارات در حال گفت‌وگو در مورد صلح افغانستان هستند.

پیشتر ذبیح‌الله مجاهد، سخن‌گوی گروه طالبان در اعلامیه‌یی گفته بود که دیدار و گفت‎‌وگوی نمایندگان این گروه با زلمی خلیل‌زاد روز دوشنبه در امارات ابتدایی بوده و امروز سه‌شنبه نیز این گفت‌وگوها ادامه دارد.

در همین حال، هیأت مذاکره‌‌کننده‌ی حکومت افغانستان به رهبری سلام رحیمی، رییس دفتر مقام ریاست‌جمهوری نیز برای آغاز گفت‌وگوها با نمایندگان طالبان به ابوظبی، پایتخت امارات متحده‌ی عربی رفته است.

در اعلامیه‌ی ارگ ریاست‌جمهوری که صبح امروز سه‌شنبه (۲۷ قوس) منتشر شده، آمده است که تیم مذاکره‌کننده‌ی حکومت افغانستان برای آغاز «گفت‌وگوهای قریب‌الوقوع» با هیأت طالبان و آمادگی برای نشست رو‌ در رو بین دو طرف، به ابوظبی رفته است.

گروه طالبان اما گفته است که دیدار و گفت‌وگو باهیأت حکومت افغانستان در شهر ابوظبی در دستور کار نمایندگان اعزامی این گروه قرارندارد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of