دوشنبه 4 مارس 2019

سفیر امریکا در کابل: کمیشنران جدید کمیسیون‌های انتخاباتی برای اعتمادسازی مردم کار کنند

سفارت ایالات متحده‌ی امریکا در کابل از تعیین شدن اعضای جدید کمسیون‌های انتخاباتی استقبال کرده و گفته است که این کمیشنران باید برای بازگرداندن اعتماد مردم به پروسه‌ی انتخابات شفاف، کار کنند.

اطلاعات روز: سفارت ایالات متحده‌ی امریکا در کابل از تعیین شدن اعضای جدید کمسیون‌های انتخاباتی استقبال کرده و گفته است که این کمیشنران باید برای بازگرداندن اعتماد مردم به پروسه‌ی انتخابات شفاف، کار کنند.

جان بس، سفیر امریکا در کابل در صفحه‌ی رسمی توییترش همچنان نوشته است که اعضای جدید کمیسیون‌های انتخاباتی در مرحله‌ی اول باید نتایج انتخابات پارلمانی را نهایی کنند تا اعضای تازه انتخاب شده‌ی پارلمان هر چه زودتر به کارشان آغاز کنند.

آقای بس همچنان نوشته است که در این مورد نباید تأخیری وجود داشته باشد.

این در حالی است که امروز (دوشنبه، ۱۳ حوت) اعضای جدید کمیسیون مستقل انتخابات و کمیسیون رسیدگی به شکایات انتخاباتی در حضور رییس‌جمهور اشرف غنی و عبدالله عبدالله، رییس اجرایی کشور در ارگ ریاست‌جمهوری سوگند یاد کردند.

رییس‌جمهور غنی روز یک‌شنبه (۱۲ حوت) از میان ۱۶ نفری که از سوی ۱۷ نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری بیشترین آرا را به‌دست آورده بودند، ۱۴ نفرشان را به‌حیث اعضای جدید کمیسیون‌های انتخاباتی تعیین کرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of